Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,0 km/h
opady: 0,0 mm

Realizacja przez Gminę Gręboszów „Programu wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki”

Wójt Gminy Gręboszów informuje, że z początkiem maja br. Gmina Gręboszów zakupiła 140 szt. kompostowników dla mieszkańców naszej gminy, którzy na przełomie stycznia i lutego br. zgłosili w Urzędzie Gminy Gręboszów chęć jego posiadania.

Zakupu kompostowników dokonano w ramach programu wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W ramach tego programu Gmina Gręboszów otrzymała dofinansowanie w kwocie 33 000 zł.

Celem zadania jest promocja kompostowania bioodpadów na własne potrzeby, edukacja mieszkańców w zakresie zagospodarowania bioodpadów (odpadów zielonych, odpadów kuchennych) oraz zwiększenie ilości bioodpadów zagospodarowanych we własnym zakresie w kompostownikach przydomowych, a w rezultacie ograniczenie ilości bioodpadów oddawanych przez mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami funkcjonującego na terenie województwa małopolskiego.

Wydawanie kompostowników odbywało się będzie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Gręboszowie w dniach 27 maja (poniedziałek) i 28 maja (wtorek) w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed odebraniem kompostownika z PSZOK należy zgłosić się do Urzędu Gminy Gręboszów w celu uzupełnienia wniosku oraz podpisania umowy użyczenia.

W celu realizacji zadania, w drodze zapytania ofertowego, wyłoniono Wykonawcę - Firmę EKOBAT z Łodzi, który dostarczył zamówiony towar.

Zakupione kompostowniki, o pojemności 1050 litrów, wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości HDPE w 100% z recyklingu. Charakteryzuje je wysoka trwałość, wysoka szybkość kompostowania dzięki odpowiedniemu systemowi szczelin przewietrzających oraz wygoda użytkowania ze względu na otwartą budowę. Kompostownik składa się z elementów do samodzielnego złożenia, zapakowany jest w pudełko kartonowe mieszczące się w bagażniku samochodowym. Do kompostownika będzie dołączona etykieta informująca o źródle dofinansowania, którą należy przymocować do jednej ze ścianek.

 

 

Zaopatrzenie w kompostowniki

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 20.05.2024 r.

Wójt Gminy Gręboszów informuje, że z początkiem maja br. Gmina Gręboszów zakupiła 140 szt. kompostowników dla mieszkańców naszej gminy, którzy na przełomie stycznia i lutego br. zgłosili w Urzędzie Gminy Gręboszów chęć jego posiadania. Zakupu kompostowników dokonano w ramach programu wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W ramach tego programu Gmina Gręboszów otrzymała dofinansowanie w kwocie 33 000 zł. Celem zadania jest promocja kompostowania bioodpadów na własne potrzeby, edukacja mieszkańców w zakresie zagospodarowania bioodpadów (odpadów zielonych, odpadów kuchennych) oraz zwiększenie ilości bioodpadów zagospodarowanych we własnym zakresie w kompostownikach przydomowych, a w rezultacie ograniczenie ilości bioodpadów oddawanych przez mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami funkcjonującego na terenie województwa małopolskiego. Wydawanie kompostowników odbywało się będzie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Gręboszowie w dniach 27 maja (poniedziałek) i 28 maja (wtorek) w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed odebraniem kompostownika z PSZOK należy zgłosić się do Urzędu Gminy Gręboszów w celu uzupełnienia wniosku oraz podpisania umowy użyczenia. W celu realizacji zadania, w drodze zapytania ofertowego, wyłoniono Wykonawcę - Firmę EKOBAT z Łodzi, który dostarczył zamówiony towar. Zakupione kompostowniki, o pojemności 1050 litrów, wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości HDPE w 100% z recyklingu. Charakteryzuje je wysoka trwałość, wysoka szybkość kompostowania dzięki odpowiedniemu systemowi szczelin przewietrzających oraz wygoda użytkowania ze względu na otwartą budowę. Kompostownik składa się z elementów do samodzielnego złożenia, zapakowany jest w pudełko kartonowe mieszczące się w bagażniku samochodowym. Do kompostownika będzie dołączona etykieta informująca o źródle dofinansowania, którą należy przymocować do jednej ze ścianek.             Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 20.05.2024 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe