Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 19°C
wiatr: 10,6 km/h
opady: 0,0 mm

Informacja dla hodowców gęsi

W dniu 14 maja 2021 r. Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzania środków zmniejszających ryzyko stwarzane przez dzikie ptactwo przenoszące wirusy wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na stada gęsi na terenie województwa małopolskiego. Na mocy tego rozporządzenia nakazuje się utrzymywanie stada gęsi w gospodarstwie w sposób uniemożliwiający kontakt z dzikimi ptakami oraz innym hodowlanym drobiem, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych. Jeśli utrzymanie gęsi w taki sposób nie jest możliwe nakazuje się ograniczyć się ryzyko kontaktu bezpośredniego i pośredniego z dzikimi ptakami poprzez przestrzeganie zasad określonych rozporządzeniem.

Treść Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 14 maja 2021 r. w sprawie wprowadzenia środków zmniejszających ryzyko stwarzane przez dzikie ptactwo przenoszące wirusy wysoce zjadliwej grupy ptaków (HPAI) na stada gęsi na terenie województwa małopolskiego w załączniku PDF.

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.05.2021 r.

W dniu 14 maja 2021 r. Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzania środków zmniejszających ryzyko stwarzane przez dzikie ptactwo przenoszące wirusy wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na stada gęsi na terenie województwa małopolskiego. Na mocy tego rozporządzenia nakazuje się utrzymywanie stada gęsi w gospodarstwie w sposób uniemożliwiający kontakt z dzikimi ptakami oraz innym hodowlanym drobiem, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych. Jeśli utrzymanie gęsi w taki sposób nie jest możliwe nakazuje się ograniczyć się ryzyko kontaktu bezpośredniego i pośredniego z dzikimi ptakami poprzez przestrzeganie zasad określonych rozporządzeniem. Treść Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 14 maja 2021 r. w sprawie wprowadzenia środków zmniejszających ryzyko stwarzane przez dzikie ptactwo przenoszące wirusy wysoce zjadliwej grupy ptaków (HPAI) na stada gęsi na terenie województwa małopolskiego w załączniku PDF. Pliki do pobrania Pobierz plik Rozporządzenie-Wojewody-Małopolskiego-z-14-maja.pdf         Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.05.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe