Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
24 września
temperatura: 13°C
wiatr: 10,4 km/h
opady: 0,4 mm

Coś więcej niż tylko praca

Kochają swoją pracę, bo dzięki niej spotykają się z ludźmi i czują się potrzebni, mają swoje pasje i marzenia, których nie mogliby realizować, gdyby nie zarobione pieniądze - tacy są bohaterowie sierpniowej kampanii „poMOCne Fundusze Europejskie”.

To podopieczni czterech z blisko 9 tysięcy małopolskich podmiotów ekonomii społecznej, które, na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami w odnalezieniu się na rynku pracy.

 

Coś więcej niż tylko praca

 

 

Ekonomia inaczej

Najważniejszym zadaniem ekonomii społecznej jest przywracanie osób zagrożonych wykluczeniem do aktywności zawodowych oraz do życia społecznego. Ruch spółdzielczy, organizacje pozarządowe, centra integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej - to tylko niektóre typy podmiotów ekonomii społecznej. Gdy działają rynkowo, zatrudniając osoby w trudnej sytuacji życiowej, stają się przedsiębiorstwami społecznymi, które odgrywają ważną rolę w tworzeniu miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami oraz ludzi na „życiowym zakręcie”.

Sukces Ekonomii Społecznej tkwi w zaangażowaniu ludzi, którzy potrafią swoim podopiecznym przywrócić wiarę w siebie i własne możliwości. Pomysłowość, determinacja oraz wsparcie z funduszy UE pozwoliły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy wielu osobom z niepełnosprawnościami. Wspieramy takie inicjatywy, bo jestem przekonany, że aktywność zawodowa jest istotnym elementem integracji społecznej

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Obok zatrudniania osób znajdujących się w trudnej sytuacji, innym równie ważnym ich zadaniem jest świadczenie usług społecznych, z których korzystają mieszkańcy, np. prowadzenie żłobków, przedszkoli, opieka nad seniorami.

Więcej informacji pod adresem: https://greboszow.pl/aktualnosci/2324.html

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.08.2021 r.

Kochają swoją pracę, bo dzięki niej spotykają się z ludźmi i czują się potrzebni, mają swoje pasje i marzenia, których nie mogliby realizować, gdyby nie zarobione pieniądze - tacy są bohaterowie sierpniowej kampanii „poMOCne Fundusze Europejskie”. To podopieczni czterech z blisko 9 tysięcy małopolskich podmiotów ekonomii społecznej, które, na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami w odnalezieniu się na rynku pracy.       Ekonomia inaczej Najważniejszym zadaniem ekonomii społecznej jest przywracanie osób zagrożonych wykluczeniem do aktywności zawodowych oraz do życia społecznego. Ruch spółdzielczy, organizacje pozarządowe, centra integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej - to tylko niektóre typy podmiotów ekonomii społecznej. Gdy działają rynkowo, zatrudniając osoby w trudnej sytuacji życiowej, stają się przedsiębiorstwami społecznymi, które odgrywają ważną rolę w tworzeniu miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami oraz ludzi na „życiowym zakręcie”. Sukces Ekonomii Społecznej tkwi w zaangażowaniu ludzi, którzy potrafią swoim podopiecznym przywrócić wiarę w siebie i własne możliwości. Pomysłowość, determinacja oraz wsparcie z funduszy UE pozwoliły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy wielu osobom z niepełnosprawnościami. Wspieramy takie inicjatywy, bo jestem przekonany, że aktywność zawodowa jest istotnym elementem integracji społecznej – mówi marszałek Witold Kozłowski. Obok zatrudniania osób znajdujących się w trudnej sytuacji, innym równie ważnym ich zadaniem jest świadczenie usług społecznych, z których korzystają mieszkańcy, np. prowadzenie żłobków, przedszkoli, opieka nad seniorami. Więcej informacji pod adresem: https://greboszow.pl/aktualnosci/2324.html           Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.08.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe