Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
28 maja
temperatura: 9°C
wiatr: 10,0 km/h
opady: 0,0 mm

Zapraszamy na koncert "15 sierpnia - Powiat Dąbrowski Pamięta"

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego oraz gości do udziału w obchodach 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej pn. "15 sierpnia - Powiat Dąbrowski Pamięta", które odbędą się w niedzielę 15 sierpnia 2021 roku w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00 Mszą świętą w kościele parafialnym NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej za rolników, w podziękowaniu za udane plony, z intencji starostów, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu dąbrowskiego.

Po Mszy św. na placu kościelnym o godz. 17.00 odbędzie się koncert z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie oraz Zespołu Pieśni i Tańca "ŚWIERCZKOWIACY" z Centrum Sztuki Mościce.
Uczestnicy koncertu będą mieli okazję zobaczyć piękne tańce sztuki ludowej i polskiej tradycji narodowej, a także wysłuchać pieśni patriotycznych i wspólnie z artystami zaśpiewać takie utwory jak: „Jak długo w sercach naszych, ”Modlitwa Obozowa”, „Hej, Sokoły”.
Celem organizacji tego wyjątkowego koncertu jest upamiętnienie zwycięstwa oręża polskiego w wojnie polsko - bolszewickiej i Bitwie Warszawskiej 1920 roku, uczczenie pamięci bohaterów oraz podkreślenie zwycięstwa Państwa Polskiego nad powodzią bolszewickiej inwazji.

Po koncercie, w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, odbędzie się widowisko przygotowane przez Stowarzyszenie 51 Pułku Strzelców Kresowych. Członkowie stowarzyszenia będą prezentować żołnierzy z 1920 roku. Zaprezentują różne mundury i stopnie wojskowe z tego okresu, obozowisko z namiotami, kuchnię polową, punkt obronny, punkt werbunkowy z elementami interakcji i szkolenia dzieci z musztry wojskowej. Odbędzie się również prelekcja o umundurowaniu, wyposażeniu i uzbrojeniu Wojska Polskiego w 1920 roku.
Dla wszystkich chętnych przygotowana będzie darmowa wojskowa grochówka.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli również zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką firmy Pfizer. Punkt szczepień będzie zlokalizowany na parkingu przy placu kościelnym.

Impreza organizowana jest w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia są zobowiązani do zapoznania się oraz do przestrzegania Regulaminu organizacji i uczestnictwa w imprezie plenerowej pn. „15 sierpnia – Powiat Dąbrowski Pamięta”.

 

 

Koncert 15 sierpnia - Powiat Dąbrowski Pamięta

 

 

 

 

Opracowanie: Powiat Dąbrowski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.08.2021 r.

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego oraz gości do udziału w obchodach 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej pn. "15 sierpnia - Powiat Dąbrowski Pamięta", które odbędą się w niedzielę 15 sierpnia 2021 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00 Mszą świętą w kościele parafialnym NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej za rolników, w podziękowaniu za udane plony, z intencji starostów, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu dąbrowskiego. Po Mszy św. na placu kościelnym o godz. 17.00 odbędzie się koncert z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie oraz Zespołu Pieśni i Tańca "ŚWIERCZKOWIACY" z Centrum Sztuki Mościce. Uczestnicy koncertu będą mieli okazję zobaczyć piękne tańce sztuki ludowej i polskiej tradycji narodowej, a także wysłuchać pieśni patriotycznych i wspólnie z artystami zaśpiewać takie utwory jak: „Jak długo w sercach naszych, ”Modlitwa Obozowa”, „Hej, Sokoły”.Celem organizacji tego wyjątkowego koncertu jest upamiętnienie zwycięstwa oręża polskiego w wojnie polsko - bolszewickiej i Bitwie Warszawskiej 1920 roku, uczczenie pamięci bohaterów oraz podkreślenie zwycięstwa Państwa Polskiego nad powodzią bolszewickiej inwazji. Po koncercie, w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, odbędzie się widowisko przygotowane przez Stowarzyszenie 51 Pułku Strzelców Kresowych. Członkowie stowarzyszenia będą prezentować żołnierzy z 1920 roku. Zaprezentują różne mundury i stopnie wojskowe z tego okresu, obozowisko z namiotami, kuchnię polową, punkt obronny, punkt werbunkowy z elementami interakcji i szkolenia dzieci z musztry wojskowej. Odbędzie się również prelekcja o umundurowaniu, wyposażeniu i uzbrojeniu Wojska Polskiego w 1920 roku. Dla wszystkich chętnych przygotowana będzie darmowa wojskowa grochówka. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką firmy Pfizer. Punkt szczepień będzie zlokalizowany na parkingu przy placu kościelnym. Impreza organizowana jest w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.Wszyscy uczestnicy wydarzenia są zobowiązani do zapoznania się oraz do przestrzegania Regulaminu organizacji i uczestnictwa w imprezie plenerowej pn. „15 sierpnia – Powiat Dąbrowski Pamięta”.             Opracowanie: Powiat Dąbrowski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.08.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe