Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 lipca
temperatura: 22°C
wiatr: 10,1 km/h
opady: 0,0 mm

Zaproszenie na Wernisaż prac malarskich Zofii Misiaszek – Sałańskiej pt. „Wielcy ludzie małej gręboszowskiej Ojczyzny”

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na wernisaż prac malarskich Zofii Misiaszek – Sałańskiej pt. „Wielcy ludzie małej gręboszowskiej Ojczyzny”, który odbędzie się w sobotę, 9 października 2021 r. o godzinie 16:00. Wernisaż prac uświetni występ muzyczny Aleksandry Piątek i Tomasza Lizaka.


Zofia Misiaszek-Sałańska pochodzi z Kozłowa, gmina Gręboszów, obecnie mieszka na Śląsku w Gliwicach. Jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara w Zakopanem. Malarstwa i grafiki uczył ją prof. A. Waloch, rzeźby prof. Fajkosz- uczeń prof. Xawerego Dunikowskiego oraz prof. K. Gąsienica- Szostak.

Miała 30 wystaw indywidualnych, 72 zbiorowe, 20 razy uczestniczyła w plenerach malarskich. Obrazy wystawiała w Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Brzózkach nad zalewem Szczecińskim, Zakopanem, Tychach, Zebrzydowicach, na zamku w Toszku, Katowicach, w muzeum w Pyskowicach, Brennej, Górkach Wielkich w Dworze Kossaków. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą: w Watykanie, na Węgrzech, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Anglii , Czechach, Zakopanem, w Hucie Batory w Chorzowie, Urzędzie miasta w Świętochłowicach, Mikołowie, Centrum zdrowia Dziecka w Warszawie. Osobiście ofiarowała ikonę przedstawiającą Chrystusa Pantokratora Ojcu św. J. Pawłowi II na prywatnej audiencji. Jej obrazy brały udział w aukcjach dobroczynnych takich jak: na rzecz chorych dzieci i ofiar tsunami.

 

Zaproszenie na Wernisaż prac malarskich Zofii Misiaszek – Sałańskiej pt. „Wielcy ludzie małej gręboszowskiej Ojczyzny”

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 07.10.2021 r.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na wernisaż prac malarskich Zofii Misiaszek – Sałańskiej pt. „Wielcy ludzie małej gręboszowskiej Ojczyzny”, który odbędzie się w sobotę, 9 października 2021 r. o godzinie 16:00. Wernisaż prac uświetni występ muzyczny Aleksandry Piątek i Tomasza Lizaka. Zofia Misiaszek-Sałańska pochodzi z Kozłowa, gmina Gręboszów, obecnie mieszka na Śląsku w Gliwicach. Jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara w Zakopanem. Malarstwa i grafiki uczył ją prof. A. Waloch, rzeźby prof. Fajkosz- uczeń prof. Xawerego Dunikowskiego oraz prof. K. Gąsienica- Szostak. Miała 30 wystaw indywidualnych, 72 zbiorowe, 20 razy uczestniczyła w plenerach malarskich. Obrazy wystawiała w Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Brzózkach nad zalewem Szczecińskim, Zakopanem, Tychach, Zebrzydowicach, na zamku w Toszku, Katowicach, w muzeum w Pyskowicach, Brennej, Górkach Wielkich w Dworze Kossaków. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą: w Watykanie, na Węgrzech, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Anglii , Czechach, Zakopanem, w Hucie Batory w Chorzowie, Urzędzie miasta w Świętochłowicach, Mikołowie, Centrum zdrowia Dziecka w Warszawie. Osobiście ofiarowała ikonę przedstawiającą Chrystusa Pantokratora Ojcu św. J. Pawłowi II na prywatnej audiencji. Jej obrazy brały udział w aukcjach dobroczynnych takich jak: na rzecz chorych dzieci i ofiar tsunami.         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 07.10.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe