Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
3 października
temperatura: 24°C
wiatr: 18,1 km/h
opady: 0,0 mm

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Sobola

W niedzielę, 24 października br., ksiądz Andrzej Sobol, proboszcz parafii Żelichów obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Na uroczystą mszę św. do kościoła w Żelichowie przybyło wielu parafian i gości. Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 11.00 podczas której okolicznościową homilię wygłosił ks. Piotr Łoboda, wikariusz parafii w Ropczycach. Przedstawił czym jest powołanie do posługi duszpasterskiej oraz jaka jest istota kapłaństwa.

W czasie uroczystości nie mogło zabraknąć również życzeń skierowanych w stronę jubilata. Zostały one wypowiedziane m. in. przez dzieci, młodzież, służbę liturgiczną i radę parafialną. Uroczystą mszę św. uświetniła orkiestra dęta z Bobowej. Po mszy wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek do domu weselnego w Otfinowie, którego fundatorem był Adam Drewniany, pochodzący z Żelichowa przedsiębiorca, zamieszkały obecnie w USA.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu życzymy ks. Andrzejowi zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz wielu Łask Bożych na dalsze lata posługi duszpasterskiej.

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.10.2021 r.

W niedzielę, 24 października br., ksiądz Andrzej Sobol, proboszcz parafii Żelichów obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Na uroczystą mszę św. do kościoła w Żelichowie przybyło wielu parafian i gości. Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 11.00 podczas której okolicznościową homilię wygłosił ks. Piotr Łoboda, wikariusz parafii w Ropczycach. Przedstawił czym jest powołanie do posługi duszpasterskiej oraz jaka jest istota kapłaństwa. W czasie uroczystości nie mogło zabraknąć również życzeń skierowanych w stronę jubilata. Zostały one wypowiedziane m. in. przez dzieci, młodzież, służbę liturgiczną i radę parafialną. Uroczystą mszę św. uświetniła orkiestra dęta z Bobowej. Po mszy wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek do domu weselnego w Otfinowie, którego fundatorem był Adam Drewniany, pochodzący z Żelichowa przedsiębiorca, zamieszkały obecnie w USA. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu życzymy ks. Andrzejowi zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz wielu Łask Bożych na dalsze lata posługi duszpasterskiej. Zdjęcia z wydarzenia         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.10.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe