Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
27 września
temperatura: 22°C
wiatr: 6,9 km/h
opady: 0,0 mm

Zachęcamy do zapoznania się z folderem „Powiślańska pszczoła”

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zakończyło realizację projektu „Powiślańska pszczoła”, którego celem była ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających, ochrona ich naturalnych siedlisk, promocja pszczelarstwa, edukacja ekologiczna dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie gmin z powiatu dąbrowskiego zostało obsianych 7 łąk kwietnych i  zasadzonych 21 drzewek miododajnej lipy.

Dla dzieci i młodzieży zorganizowano konkurs pn. „owaD –ziOM”, który polegał na zbudowaniu w zespołach rodzinnych domku dla owadów zapylających. Wszyscy jego uczestnicy łącznie 15 zespołów rodzinnych otrzymało po dużym słoiku miodu z lokalnej pasieki, a laureaci konkursu otrzymali dodatkowo nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

Zwieńczeniem realizacji tego projektu było opracowanie i wydanie przewodnika, w którym zawarto informacje o właściwościach produktów pszczelich i możliwości ich wykorzystania w kuchni, lecznictwie i kosmetyce oraz informacje o sposobach chronienia pszczół. W folderze znajdują się również informacje o lokalnych zakładach prowadzących rolniczy handel detaliczny nieprzetworzonymi produktami pszczelimi oraz  zakłady produkujące produkty pszczele nieprzetworzone, przeznaczone do sprzedaży bezpośredniej konsumentom. Publikacja, oprócz wersji drukowanej, jest dostępna w wersji elektronicznej, którą udostępniamy poniżej.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Projekt został zrealizowany w ramach konkursu „Małopolska Pszczoła” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Logo małopolski

 

 

 

Opracowanie: Powiat Dąbrowski

Wprowadzenie: Grzegorz Skowron 02.12.2021 r.

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zakończyło realizację projektu „Powiślańska pszczoła”, którego celem była ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających, ochrona ich naturalnych siedlisk, promocja pszczelarstwa, edukacja ekologiczna dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie gmin z powiatu dąbrowskiego zostało obsianych 7 łąk kwietnych i  zasadzonych 21 drzewek miododajnej lipy. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano konkurs pn. „owaD –ziOM”, który polegał na zbudowaniu w zespołach rodzinnych domku dla owadów zapylających. Wszyscy jego uczestnicy łącznie 15 zespołów rodzinnych otrzymało po dużym słoiku miodu z lokalnej pasieki, a laureaci konkursu otrzymali dodatkowo nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Zwieńczeniem realizacji tego projektu było opracowanie i wydanie przewodnika, w którym zawarto informacje o właściwościach produktów pszczelich i możliwości ich wykorzystania w kuchni, lecznictwie i kosmetyce oraz informacje o sposobach chronienia pszczół. W folderze znajdują się również informacje o lokalnych zakładach prowadzących rolniczy handel detaliczny nieprzetworzonymi produktami pszczelimi oraz  zakłady produkujące produkty pszczele nieprzetworzone, przeznaczone do sprzedaży bezpośredniej konsumentom. Publikacja, oprócz wersji drukowanej, jest dostępna w wersji elektronicznej, którą udostępniamy poniżej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. Projekt został zrealizowany w ramach konkursu „Małopolska Pszczoła” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.   Pliki do pobrania Pobierz plik Powiślańska Pszczoła folder edukacyjny.pdf       Opracowanie: Powiat Dąbrowski Wprowadzenie: Grzegorz Skowron 02.12.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe