Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,6 km/h
opady: 0,0 mm

Wkrótce w sprzedaży 90. numer Gazety Gręboszowskiej

Wkrótce ukaże się w sprzedaży 90. numer Gazety Gręboszowskiej, który będzie można nabyć w placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej. W aktualnym wydaniu gazety kontynuujemy cykl „Ocalić od zapomnienia”, zamieszczając archiwalne fotografie z prywatnych zbiorów mieszkańców gminy Gręboszów, prezentujące miejsca, osoby i wydarzenia związane z naszą małą ojczyzną. W listopadzie br. świętowaliśmy również 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W nowym numerze zamieszczamy relacje z wydarzeń, które upamiętniły tą wyjątkową rocznicę, tj. akademii szkolnej przygotowanej przez dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Gręboszowie oraz wieczornicy zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żelichowskiej.

Na łamach najnowszego numeru naszego kwartalnika znajdą Państwo wiele interesujących publikacji poświęconych m. in.: jubileuszowi 25 lat kapłaństwa ks. Andrzeja Sobola – proboszcza parafii Żelichów, otwarciu i poświęceniu placu zabaw w Woli Żelichowskiej, powitaniu nowego samochodu strażackiego w Ujściu Jezuickim, warsztatom dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w Gręboszowie, czy też honorowym obywatelstwie naszej gminy, jakie zostało przyznane Zdzisławowi Baszakowi. Publikujemy również informacje dotyczące edyktu w sprawie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożej Stefanii Łąckiej.

Tradycyjnie zamieszczamy również materiały poświęcone tematyce historycznej. Pani Gabriela Koziara – praprawnuczka cioteczna mjra Henryka Sucharskiego napisała tekst odnoszący się do postawy i życiorysu majora Henryka Sucharskiego, jako wzorca dla młodego pokolenia.

W 90. numerze Gazety Gręboszowskiej publikujemy również relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Na koniec pragnę życzyć Państwu miłej lektury nowego numeru Gazety Gręboszowskiej. Mam nadzieję, że dostarczy ona Państwu wielu cennych i ciekawych informacji o naszej małej ojczyźnie.

 

Gazeta Gręboszowska 90

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.12.2021 r.

Wkrótce ukaże się w sprzedaży 90. numer Gazety Gręboszowskiej, który będzie można nabyć w placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej. W aktualnym wydaniu gazety kontynuujemy cykl „Ocalić od zapomnienia”, zamieszczając archiwalne fotografie z prywatnych zbiorów mieszkańców gminy Gręboszów, prezentujące miejsca, osoby i wydarzenia związane z naszą małą ojczyzną. W listopadzie br. świętowaliśmy również 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W nowym numerze zamieszczamy relacje z wydarzeń, które upamiętniły tą wyjątkową rocznicę, tj. akademii szkolnej przygotowanej przez dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Gręboszowie oraz wieczornicy zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żelichowskiej. Na łamach najnowszego numeru naszego kwartalnika znajdą Państwo wiele interesujących publikacji poświęconych m. in.: jubileuszowi 25 lat kapłaństwa ks. Andrzeja Sobola – proboszcza parafii Żelichów, otwarciu i poświęceniu placu zabaw w Woli Żelichowskiej, powitaniu nowego samochodu strażackiego w Ujściu Jezuickim, warsztatom dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w Gręboszowie, czy też honorowym obywatelstwie naszej gminy, jakie zostało przyznane Zdzisławowi Baszakowi. Publikujemy również informacje dotyczące edyktu w sprawie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożej Stefanii Łąckiej. Tradycyjnie zamieszczamy również materiały poświęcone tematyce historycznej. Pani Gabriela Koziara – praprawnuczka cioteczna mjra Henryka Sucharskiego napisała tekst odnoszący się do postawy i życiorysu majora Henryka Sucharskiego, jako wzorca dla młodego pokolenia. W 90. numerze Gazety Gręboszowskiej publikujemy również relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na koniec pragnę życzyć Państwu miłej lektury nowego numeru Gazety Gręboszowskiej. Mam nadzieję, że dostarczy ona Państwu wielu cennych i ciekawych informacji o naszej małej ojczyźnie.         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.12.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe