Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,6 km/h
opady: 0,0 mm

Gmina Gręboszów laureatem w rankingu gmin wiejskich

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy w 2021 roku.

Konkurs obejmował wszystkie jednostki samorządowe od szczebla gminnego po powiatowe. Gmina Gręboszów była oceniana w kategorii gmin wiejskich i zajmując 10 miejsce znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów.

Gminy wiejskie

  1. Gmina Chełmiec – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2021
  2. Gmina Kobylnica
  3. Gmina Wielka Wieś
  4. Gmina Kozy
  5. Gmina Ustka
  6. Gmina Tomaszów Lubelski
  7. Gmina Korzenna
  8. Gmina Postomino
  9. Gmina Zgorzelec
  10. Gmina Gręboszów

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich.

Laureaci typowani są w 6 kategoriach: (1) powiaty do 60 tys. mieszkańców; (2) powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; (3) powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; (4) miasta na prawach powiatu; (5) gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz (6) gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP przyznają punkty w ramach wielu kryteriów (62) ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od realizowanych działań.

Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. W roku 2020 gmina zajęła 11 miejsce, a rok wcześniej także miejsce 10. We wcześniejszych latach gmina Gręboszów nie kwalifikowała się do czołowej trzydziestki rankingu.

Patronat nad Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów sprawują: Dziennik Warto Wiedzieć (www.wartowiedziec.pl), Prawo.pl, Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Magazyn Gospodarczy RYNEK INWESTYCJI.

 

Gmina Gręboszów laureatem w rankingu gmin wiejskich

 

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 14.02.2022 r.

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy w 2021 roku. Konkurs obejmował wszystkie jednostki samorządowe od szczebla gminnego po powiatowe. Gmina Gręboszów była oceniana w kategorii gmin wiejskich i zajmując 10 miejsce znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów. Gminy wiejskie Gmina Chełmiec – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2021 Gmina Kobylnica Gmina Wielka Wieś Gmina Kozy Gmina Ustka Gmina Tomaszów Lubelski Gmina Korzenna Gmina Postomino Gmina Zgorzelec Gmina Gręboszów Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w 6 kategoriach: (1) powiaty do 60 tys. mieszkańców; (2) powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; (3) powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; (4) miasta na prawach powiatu; (5) gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz (6) gminy wiejskie. Oceniając JST, eksperci ZPP przyznają punkty w ramach wielu kryteriów (62) ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od realizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. W roku 2020 gmina zajęła 11 miejsce, a rok wcześniej także miejsce 10. We wcześniejszych latach gmina Gręboszów nie kwalifikowała się do czołowej trzydziestki rankingu. Patronat nad Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów sprawują: Dziennik Warto Wiedzieć (www.wartowiedziec.pl), Prawo.pl, Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Magazyn Gospodarczy RYNEK INWESTYCJI.           Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 14.02.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe