Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 lipca
temperatura: 23°C
wiatr: 6,1 km/h
opady: 0,0 mm

Handel rolników w piątki i soboty

Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników, która weszła w życie 1 stycznia 2022 r., zobowiązała rady gmin do podjęcia uchwał w sprawie wyznaczenia miejsc do prowadzenia tego handlu, jak również do wprowadzenia regulaminu określającego zasady tam obowiązujące. Wójt Gminy przygotował projekt, a Rada Gminy Gręboszów na sesji w dniu 7 lutego 2022 r. podjęła taką uchwałą wskazując jako miejsce prowadzenia handlu w piątki i soboty, teren aktualnego targowiska w Gręboszowie. W związku z obowiązkiem publikacji uchwały jako prawa miejscowego, w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego oraz zasadami z tym związanymi, uchwała Rady Gminy wchodzi w życie z dniem 24 lutego.

Oznacza to, że handel na zasadach określonych w ustawie oraz uchwale Rady Gminy Gręboszów może być prowadzony już od najbliższego piątku i soboty, tj. 25 i 26 lutego 2022 r. Na wyznaczonym targowisku i we wszystkie piątki oraz soboty, handel bez wnoszenia opłat targowych, mogą prowadzić wyłącznie rolnicy lub domownicy, także rolnicy spoza gminy Gręboszów. Rolnicy – mieszkańcy gminy Gręboszów mają także prawo prowadzić handel w miejscach wskazanych w innych gminach, na zasadach określonych w miejscowych regulaminach.

W związku z powyższymi ułatwieniami, tak handlującym, jak i kupującym życzymy udanych transakcji.

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 17.02.2022 r.

Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników, która weszła w życie 1 stycznia 2022 r., zobowiązała rady gmin do podjęcia uchwał w sprawie wyznaczenia miejsc do prowadzenia tego handlu, jak również do wprowadzenia regulaminu określającego zasady tam obowiązujące. Wójt Gminy przygotował projekt, a Rada Gminy Gręboszów na sesji w dniu 7 lutego 2022 r. podjęła taką uchwałą wskazując jako miejsce prowadzenia handlu w piątki i soboty, teren aktualnego targowiska w Gręboszowie. W związku z obowiązkiem publikacji uchwały jako prawa miejscowego, w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego oraz zasadami z tym związanymi, uchwała Rady Gminy wchodzi w życie z dniem 24 lutego. Oznacza to, że handel na zasadach określonych w ustawie oraz uchwale Rady Gminy Gręboszów może być prowadzony już od najbliższego piątku i soboty, tj. 25 i 26 lutego 2022 r. Na wyznaczonym targowisku i we wszystkie piątki oraz soboty, handel bez wnoszenia opłat targowych, mogą prowadzić wyłącznie rolnicy lub domownicy, także rolnicy spoza gminy Gręboszów. Rolnicy – mieszkańcy gminy Gręboszów mają także prawo prowadzić handel w miejscach wskazanych w innych gminach, na zasadach określonych w miejscowych regulaminach. W związku z powyższymi ułatwieniami, tak handlującym, jak i kupującym życzymy udanych transakcji.       Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 17.02.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe