Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
28 maja
temperatura: 9°C
wiatr: 10,0 km/h
opady: 0,0 mm

Koncert z okazji Dnia Kobiet

W sobotę, 12 marca br. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprosiło przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Gręboszów na koncert z okazji Dnia Kobiet, zatytułowany „Za zdrowie Pań”. Organizatorzy wydarzenia pragnęli poprzez muzykę, wyrazić wdzięczność, uznanie i podziw dla wszystkich Pań, gdyż muzyka jest jak kobieta: stworzona po to, by jej słuchano i zachwycano się jej pięknem.

Podczas koncertu zespół w składzie: Wojciech Drożdż, Marek Ciepiela, Tomasz Lizak i Wiesław Lizak zaprezentował piosenki: o miłości i radości, tęsknocie, rozstaniu i pożądaniu. Były to melodie doskonale znane zarówno z rozgłośni radiowych, jak i imprez okolicznościowych. Panie uczestniczące w wydarzeniu włączyły się do wspólnego śpiewania wraz z zespołem, gdyż teksty piosenek były wyświetlane z projektora.

W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń dla Pań, które złożyli obecni na koncercie: Wiesław Lizak – organizator koncertu, dyrektor GCKiCz oraz Krzysztof Gil – wójt gminy i Marek Mosio – przewodniczący rady gminy.

W trakcie koncertu zaprezentowano również krótki filmik, który przybliżył wszystkim ideę, jaka stała u podstaw ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet. Przedstawiono w nim również, jak na przestrzeni wieków kształtował się sposób postrzegania kobiet. Na nagraniu nie zabrakło także życzeń, skierowanych do naszych wyjątkowych solenizantek od ks. Wiesława Babiarza – proboszcza parafii Gręboszów oraz st. asp. Marka Sołtysa – dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po koncercie wszystkie Panie i zaproszeni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Bieniaszowice-Okręg.

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 15.03.2022 r.

W sobotę, 12 marca br. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprosiło przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Gręboszów na koncert z okazji Dnia Kobiet, zatytułowany „Za zdrowie Pań”. Organizatorzy wydarzenia pragnęli poprzez muzykę, wyrazić wdzięczność, uznanie i podziw dla wszystkich Pań, gdyż muzyka jest jak kobieta: stworzona po to, by jej słuchano i zachwycano się jej pięknem. Podczas koncertu zespół w składzie: Wojciech Drożdż, Marek Ciepiela, Tomasz Lizak i Wiesław Lizak zaprezentował piosenki: o miłości i radości, tęsknocie, rozstaniu i pożądaniu. Były to melodie doskonale znane zarówno z rozgłośni radiowych, jak i imprez okolicznościowych. Panie uczestniczące w wydarzeniu włączyły się do wspólnego śpiewania wraz z zespołem, gdyż teksty piosenek były wyświetlane z projektora. W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń dla Pań, które złożyli obecni na koncercie: Wiesław Lizak – organizator koncertu, dyrektor GCKiCz oraz Krzysztof Gil – wójt gminy i Marek Mosio – przewodniczący rady gminy. W trakcie koncertu zaprezentowano również krótki filmik, który przybliżył wszystkim ideę, jaka stała u podstaw ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet. Przedstawiono w nim również, jak na przestrzeni wieków kształtował się sposób postrzegania kobiet. Na nagraniu nie zabrakło także życzeń, skierowanych do naszych wyjątkowych solenizantek od ks. Wiesława Babiarza – proboszcza parafii Gręboszów oraz st. asp. Marka Sołtysa – dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Po koncercie wszystkie Panie i zaproszeni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Bieniaszowice-Okręg. Zdjęcia z wydarzenia         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 15.03.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe