Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
24 września
temperatura: 14°C
wiatr: 11,0 km/h
opady: 0,2 mm

Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody

TAURON Dystrybucja przypomina, iż wybór gatunku sadzonego drzewa ma ogromne znaczenie dla otoczenia, zwłaszcza, jeśli w jego pobliżu przebiegają naziemne lub podziemne linie energetyczne.

Przypomina też, że na właścicielu terenu spoczywa prawny obowiązek i odpowiedzialność za dbanie o stan drzew i ich przycinanie w taki sposób, aby zapobiec wrastaniu w linie energetyczne (co powoduje ogromne zagrożenie nie tylko dla dostaw energii elektrycznej, ale przede wszystkim dla osób postronnych, które mogą ulec porażeniu prądem).Chcąc zapobiegać zagrożeniom realizujemy program edukacyjny pn. „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody”. Na jego potrzeby przygotowaliśmy materiały edukacyjne dostarczające praktycznej wiedzy na temat prawidłowych nasadzeń oraz pielęgnacji drzew i ogrodu. Są to:

Więcej informacji o programie „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody” można znaleźć na naszej stronie internetowej: Włącz dla przyrody | TAURON Dystrybucja (tauron-dystrybucja.pl)

 

Wprowadzenie: Karol Mikos 05.05.2022 r.

TAURON Dystrybucja przypomina, iż wybór gatunku sadzonego drzewa ma ogromne znaczenie dla otoczenia, zwłaszcza, jeśli w jego pobliżu przebiegają naziemne lub podziemne linie energetyczne. Przypomina też, że na właścicielu terenu spoczywa prawny obowiązek i odpowiedzialność za dbanie o stan drzew i ich przycinanie w taki sposób, aby zapobiec wrastaniu w linie energetyczne (co powoduje ogromne zagrożenie nie tylko dla dostaw energii elektrycznej, ale przede wszystkim dla osób postronnych, które mogą ulec porażeniu prądem).Chcąc zapobiegać zagrożeniom realizujemy program edukacyjny pn. „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody”. Na jego potrzeby przygotowaliśmy materiały edukacyjne dostarczające praktycznej wiedzy na temat prawidłowych nasadzeń oraz pielęgnacji drzew i ogrodu. Są to: poradnik „Co sadzić, by nie przesadzić”, który opisuje jak, kiedy i gdzie należy sadzić drzewa i jak je pielęgnować, dostępny do pobrania tutaj: www.tauron-dystrybucja.pl/co-sadzic-by-nie-przesadzic animacje w krótki i jasny sposób opisujące jak właściciel terenu powinien dbać o zieleń zlokalizowaną w pobliżu linii i słupów energetycznych: Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody - YouTube oraz jak bezpiecznie wykonywać prace w ogrodzie: TAURON | Prąd w zasięgu. Czy można kosić trawę po deszczu? – YouTube. Więcej informacji o programie „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody” można znaleźć na naszej stronie internetowej: Włącz dla przyrody | TAURON Dystrybucja (tauron-dystrybucja.pl)   Wprowadzenie: Karol Mikos 05.05.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe