Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,6 km/h
opady: 0,0 mm

Czyste powietrze – spotkanie informacyjne

Wójt Gminy Gręboszów zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze”, które odbędzie się dnia 7 czerwca 2022 r. (tj. wtorek) o godz. 1600 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Rządowy program Czyste Powietrze zmierza do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Beneficjenci aplikują o dotację, w ramach której pozyskują środki na wymianę starych pieców na nowoczesne źródła ciepła, o najwyższych normach. Program przewiduje dofinansowanie zakupu i montażu kotłów gazowych kondensacyjnych, kotłów olejowych, ogrzewania elektrycznego, pieców na paliwo stałe spełniające określone wymagania czy pomp ciepła.

Pozyskać można również środki na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku czy instalację OZE.

W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z założeniami programu, sposobem składania wniosków o dofinansowanie oraz omówione zostaną zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

 

 

 

 

Opracowanie: Kinga Sobota

Wprowadzenie: Karol Mikos 27.05.2022 r.

Wójt Gminy Gręboszów zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze”, które odbędzie się dnia 7 czerwca 2022 r. (tj. wtorek) o godz. 1600 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Rządowy program Czyste Powietrze zmierza do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Beneficjenci aplikują o dotację, w ramach której pozyskują środki na wymianę starych pieców na nowoczesne źródła ciepła, o najwyższych normach. Program przewiduje dofinansowanie zakupu i montażu kotłów gazowych kondensacyjnych, kotłów olejowych, ogrzewania elektrycznego, pieców na paliwo stałe spełniające określone wymagania czy pomp ciepła. Pozyskać można również środki na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku czy instalację OZE. W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z założeniami programu, sposobem składania wniosków o dofinansowanie oraz omówione zostaną zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.     Pliki do pobrania Pobierz plik Czyste-Powietrze_ulotka_informacyjna.pdf     Opracowanie: Kinga Sobota Wprowadzenie: Karol Mikos 27.05.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe