Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
16 czerwca
temperatura: 15°C
wiatr: 7,9 km/h
opady: 0,0 mm

Gmina Gręboszów w rankingu Związku Powiatów Polskich

8 czerwca br. w Mikołajkach podczas tegorocznego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich miało miejsce oficjalne wręczenie symbolicznych nagród dla zwycięzców rankingu jednostek samorządu terytorialnego. W edycji Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2021 r. w kategorii „gminy wiejskie”, nasz samorząd znalazł się w gronie laureatów – zajmując wysokie, 10 miejsce, powtarzając tym samym wynik w rankingu za 2019 rok. Przyznaną nagrodę odebrał Wójt Gminy - Krzysztof Gil.

Ranking prowadzony od 2003 roku, jest podzielony na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; oraz działania promocyjne.

Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. W rankingu punktowaliśmy w 38 z 62 kategorii, zdobywając 22 240 punktów. Bliższe dane są dostępne pod adresem www.zpp.pl .

 

Dyplom Ranking Gmin i Powaitów

 

Gmina Gręboszów w rankingu Związku Powiatów Polskich_nagroda

Wójt Gminy Grębozów odbiera nagrode

Wójt Gminy Gręboszów oraz pozostali laureaci

Gmina Gręboszów w rankingu Związku Powiatów Polskich_nagroda

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.06.2022 r.

8 czerwca br. w Mikołajkach podczas tegorocznego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich miało miejsce oficjalne wręczenie symbolicznych nagród dla zwycięzców rankingu jednostek samorządu terytorialnego. W edycji Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2021 r. w kategorii „gminy wiejskie”, nasz samorząd znalazł się w gronie laureatów – zajmując wysokie, 10 miejsce, powtarzając tym samym wynik w rankingu za 2019 rok. Przyznaną nagrodę odebrał Wójt Gminy - Krzysztof Gil. Ranking prowadzony od 2003 roku, jest podzielony na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; oraz działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. W rankingu punktowaliśmy w 38 z 62 kategorii, zdobywając 22 240 punktów. Bliższe dane są dostępne pod adresem www.zpp.pl .           Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.06.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe