Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
27 września
temperatura: 15°C
wiatr: 6,8 km/h
opady: 0,0 mm

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „W moim domu nic się nie marnuje”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii „Nasz Klimat” zaprasza członków Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”. Podstawowym zadaniem uczestników jest opisanie ekopraktyki, przyczyniającej się do ochrony klimatu, którą warto wdrożyć we własnym domu. Konkurs rozpoczyna się 20 czerwca, a prace konkursowe można zgłaszać do 22 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 10 sierpnia.

Cele konkursu

Głównym celem konkursu jest popularyzacja właściwych zachowań ekologicznych stosowanych w gospodarstwie domowym, a także zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu, które można w prosty sposób wprowadzać we własnych domach.  Ponadto konkurs ma również na celu:

  • zwrócenie uwagi członków gospodarstw na kwestie zmian klimatu i zachęcenie ich do poszerzania wiedzy w tym zakresie.
  • umożliwienie w prosty, przyjemny i kreatywny sposób zaangażowania się w tworzenie treści edukacyjnych nt. konieczności codziennego dbania o klimat, co w przyszłości może przyczynić się do większego, społecznego zaangażowania w inicjatywy proekologiczne.

Zasady konkursu i wymagania dla pracy konkursowej

  1. Konkurs polega na przygotowaniu pracy konkursowej w formie opisu ekopraktyki (działania, które wywierają pozytywny wpływ na klimat), którą warto wdrożyć w domu w celu m.in. oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp.
  2. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu we własnym domu.
  3. Długość opisu wdrożonej ekopraktyki nie może przekraczać 3 tysięcy znaków licząc ze spacjami.
  4. W przypadku ekopraktyki napisanej odręcznie, opis musi zmieścić się na jednej stronie A4.
  5. W zgłoszeniu powinien znaleźć się:
    • opis ekopraktyki,
    • wyjaśnienie na czym ona polega,
    • jakie daje rezultaty,
    • powody, dla których warto ją wdrożyć.
  6. Zabronione jest stosowanie zabiegów polegających na łączeniu elementów pochodzących z innych źródeł np. fragmentów treści lub zdjęć. Poszczególne zasady i szczegóły dotyczące ekopraktyki muszą zostać samodzielnie opisane przez Członków Kół Gospodyń Wiejskich.

Więcej informacji dostępnych na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-w-moim-domu-nic-sie-nie-marnuje

 

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich - baner

 

Wprowadzenie: Karol Mikos 21.06.2022 r.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii „Nasz Klimat” zaprasza członków Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”. Podstawowym zadaniem uczestników jest opisanie ekopraktyki, przyczyniającej się do ochrony klimatu, którą warto wdrożyć we własnym domu. Konkurs rozpoczyna się 20 czerwca, a prace konkursowe można zgłaszać do 22 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 10 sierpnia. Cele konkursu Głównym celem konkursu jest popularyzacja właściwych zachowań ekologicznych stosowanych w gospodarstwie domowym, a także zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu, które można w prosty sposób wprowadzać we własnych domach.  Ponadto konkurs ma również na celu: zwrócenie uwagi członków gospodarstw na kwestie zmian klimatu i zachęcenie ich do poszerzania wiedzy w tym zakresie. umożliwienie w prosty, przyjemny i kreatywny sposób zaangażowania się w tworzenie treści edukacyjnych nt. konieczności codziennego dbania o klimat, co w przyszłości może przyczynić się do większego, społecznego zaangażowania w inicjatywy proekologiczne. Zasady konkursu i wymagania dla pracy konkursowej Konkurs polega na przygotowaniu pracy konkursowej w formie opisu ekopraktyki (działania, które wywierają pozytywny wpływ na klimat), którą warto wdrożyć w domu w celu m.in. oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu we własnym domu. Długość opisu wdrożonej ekopraktyki nie może przekraczać 3 tysięcy znaków licząc ze spacjami. W przypadku ekopraktyki napisanej odręcznie, opis musi zmieścić się na jednej stronie A4. W zgłoszeniu powinien znaleźć się: opis ekopraktyki, wyjaśnienie na czym ona polega, jakie daje rezultaty, powody, dla których warto ją wdrożyć. Zabronione jest stosowanie zabiegów polegających na łączeniu elementów pochodzących z innych źródeł np. fragmentów treści lub zdjęć. Poszczególne zasady i szczegóły dotyczące ekopraktyki muszą zostać samodzielnie opisane przez Członków Kół Gospodyń Wiejskich. Więcej informacji dostępnych na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-w-moim-domu-nic-sie-nie-marnuje     Wprowadzenie: Karol Mikos 21.06.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe