Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
16 czerwca
temperatura: 15°C
wiatr: 7,9 km/h
opady: 0,0 mm

Turniej piłki nożnej seniorów

W niedzielę 7 sierpnia 2022 r. odbył się coroczny Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Do turnieju swoich zawodników tradycyjnie wystawiły cztery miejscowe zespoły piłkarskie. Stawką turnieju był Puchar Wójta Gminy Gręboszów i tytuł mistrza gminy. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz LZS Dunajec Ujście Jezuickie. Pogoda nie zawiodła i pozwoliła drużynom w dobrych warunkach rozegrać emocjonujące spotkania, a kibicom śledzić zmagania swoich drużyn.

Na początek odbyły się dwa mecze półfinałowe, które miały wyłonić finalistów. Kolejność rozgrywanych spotkań oraz poszczególne pary zostały rozlosowane podczas zebrania organizacyjnego przed zawodami. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły Wola Żelichowska oraz gospodarz obiektu Ujście Jezuickie. Mecz wygrała Wolania. Drugie spotkanie to rywalizacja zespołów A-klasowych: Kars i Borusowej. Po zaciętej walce zwycięstwo przypadło Wiśle Borusowa. Po meczach półfinałowych i krótkiej przerwie na nabranie sił, przyszedł czas na mecz o trzecie miejsce, pomiędzy Strażakiem, a Dunajcem, wygrany przez drużynę z Kars. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się ze sobą zwycięzcy półfinałów: Wola Żelichowska i Borusowa. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty. Ostatecznie z wygranej i pucharu szósty raz z rzędu mógł cieszyć się zespół Wolanii Wola Żelichowska.

Wyniki poszczególnych spotkań.

LZS Wola Żelichowska– LZS Ujście Jezuickie 3:0 (1:0)

LZS Karsy – LZS Borusowa 3:4 (2:4)

mecz o trzecie miejsce:

LZS Karsy - LZS Ujście Jezuickie 3:0 (0:0)

mecz o pierwsze miejsce:

LZS Borusowa - LZS Wola Żelichowska 0:1 (0:1)

Klasyfikacja końcowa:

  1. LZS Wolania Wola Żelichowska
  2. LZS Wisła Borusowa
  3. LZS Strażak Karsy
  4. LZS Dunajec Ujście Jezuickie

Królem strzelców został Łukasz Woziwoda grający w barwach Wisły Borusowa, natomiast tytuł najlepszego bramkarza przyznano zawodnikowi Wolanii Wola Żelichowska Pawłowi Janowcowi.

Dla zespołów przewidziano nagrody w postaci pucharów, dyplomów, a dzięki wsparciu sponsorów także bonów pieniężnych na zakup sprzętu sportowego. Nagrody wręczył Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy wyników. Serdecznie dziękujemy również sponsorom za ich wsparcie finansowe.

 

Opracowanie: Grzegorz Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 11.08.2022 r.

W niedzielę 7 sierpnia 2022 r. odbył się coroczny Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Do turnieju swoich zawodników tradycyjnie wystawiły cztery miejscowe zespoły piłkarskie. Stawką turnieju był Puchar Wójta Gminy Gręboszów i tytuł mistrza gminy. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz LZS Dunajec Ujście Jezuickie. Pogoda nie zawiodła i pozwoliła drużynom w dobrych warunkach rozegrać emocjonujące spotkania, a kibicom śledzić zmagania swoich drużyn. Na początek odbyły się dwa mecze półfinałowe, które miały wyłonić finalistów. Kolejność rozgrywanych spotkań oraz poszczególne pary zostały rozlosowane podczas zebrania organizacyjnego przed zawodami. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły Wola Żelichowska oraz gospodarz obiektu Ujście Jezuickie. Mecz wygrała Wolania. Drugie spotkanie to rywalizacja zespołów A-klasowych: Kars i Borusowej. Po zaciętej walce zwycięstwo przypadło Wiśle Borusowa. Po meczach półfinałowych i krótkiej przerwie na nabranie sił, przyszedł czas na mecz o trzecie miejsce, pomiędzy Strażakiem, a Dunajcem, wygrany przez drużynę z Kars. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się ze sobą zwycięzcy półfinałów: Wola Żelichowska i Borusowa. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty. Ostatecznie z wygranej i pucharu szósty raz z rzędu mógł cieszyć się zespół Wolanii Wola Żelichowska. Wyniki poszczególnych spotkań. LZS Wola Żelichowska– LZS Ujście Jezuickie 3:0 (1:0) LZS Karsy – LZS Borusowa 3:4 (2:4) mecz o trzecie miejsce: LZS Karsy - LZS Ujście Jezuickie 3:0 (0:0) mecz o pierwsze miejsce: LZS Borusowa - LZS Wola Żelichowska 0:1 (0:1) Klasyfikacja końcowa: LZS Wolania Wola Żelichowska LZS Wisła Borusowa LZS Strażak Karsy LZS Dunajec Ujście Jezuickie Królem strzelców został Łukasz Woziwoda grający w barwach Wisły Borusowa, natomiast tytuł najlepszego bramkarza przyznano zawodnikowi Wolanii Wola Żelichowska Pawłowi Janowcowi. Dla zespołów przewidziano nagrody w postaci pucharów, dyplomów, a dzięki wsparciu sponsorów także bonów pieniężnych na zakup sprzętu sportowego. Nagrody wręczył Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil. Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy wyników. Serdecznie dziękujemy również sponsorom za ich wsparcie finansowe. Zdjęcia z wydarzenia   Opracowanie: Grzegorz Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 11.08.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe