Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Monday
5 czerwca
temperatura: 16°C
wiatr: 8,6 km/h
opady: 0,0 mm

Wielkie skarby Małopolski

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego projektu pn. „Wielkie skarby Małopolski” delegacje samorządów partnerskich Powiatu Dąbrowskiego ze Słowacji i Ukrainy uczestniczyły w zwiedzaniu obiektów turystycznych promujących bogate dziedzictwo kulturowe Małopolski oraz wzięły udział w organizowanym "Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych”.

Do powiatu dąbrowskiego przybyła delegacja z gminy Golianovo na Słowacji na czele z Wiceburmistrzem Peterem Pavelka oraz delegacja z miasta Bałta na Ukrainie na czele z Burmistrzem Siergiejem Mazurem. Zaproszeni goście uczestniczyli w organizowanym "Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych”, które odbyło się w dniu 28 sierpnia 2022 roku w Mędrzechowie, gdzie zapoznali się z ofertą lokalnych i regionalnych firm, organizacji pozarządowych, instytucji, a także zasmakowali regionalne potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Partnerzy ze Słowacji przygotowali również swoje stoisko, na którym częstowali regionalnymi smakołykami.

Goście z zagranicy poznawali dziedzictwo kulturowe i historyczne naszego regionu. Zwiedzali malowaną wieś Zalipie, gdzie zapoznali się z historią zdobnictwa zagród w barwne motywy kwiatowe jak również zespół dworsko – parkowy w Brniu wraz ze stanicą turystyczną, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć rower i wyruszyć na wyprawę, by odkryć najbardziej klimatyczne miejsca powiatu dąbrowskiego i województwa małopolskiego. Ważnym punktem pobytu w Małopolsce było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, która jest jednym z liderów turystycznych regionu województwa małopolskiego. Na trasie turystycznej o bogactwach skrywających się w solnych podziemiach opowiadał przewodnik.

Projekt pn. „Wielkie skarby Małopolski” miał na celu wzbudzenie zainteresowania turystyką naszego regionu oraz dziedzictwem i dorobkiem kulturowym województwa małopolskiego wśród mieszkańców krajów z Europy i Europy wschodniej, a także zachęcenie ich aktywnego i twórczego udziału w kulturze i tworzenia treści kulturowych województwa małopolskiego. W regionie Małopolski od wielu lat sektor turystyki rozwijał się w dynamicznym tempie. Został on jednak zatrzymany w momencie pojawienia się pandemii COVID-19. Niezbędna więc jest realizacja intensywnej promocji, nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym.

 

Skarby Powiśla

Wielkie skarby Małopolski

 

Wprowadzenie: Karol Mikos 09.09.2022 r.

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego projektu pn. „Wielkie skarby Małopolski” delegacje samorządów partnerskich Powiatu Dąbrowskiego ze Słowacji i Ukrainy uczestniczyły w zwiedzaniu obiektów turystycznych promujących bogate dziedzictwo kulturowe Małopolski oraz wzięły udział w organizowanym "Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych”. Do powiatu dąbrowskiego przybyła delegacja z gminy Golianovo na Słowacji na czele z Wiceburmistrzem Peterem Pavelka oraz delegacja z miasta Bałta na Ukrainie na czele z Burmistrzem Siergiejem Mazurem. Zaproszeni goście uczestniczyli w organizowanym "Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych”, które odbyło się w dniu 28 sierpnia 2022 roku w Mędrzechowie, gdzie zapoznali się z ofertą lokalnych i regionalnych firm, organizacji pozarządowych, instytucji, a także zasmakowali regionalne potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Partnerzy ze Słowacji przygotowali również swoje stoisko, na którym częstowali regionalnymi smakołykami. Goście z zagranicy poznawali dziedzictwo kulturowe i historyczne naszego regionu. Zwiedzali malowaną wieś Zalipie, gdzie zapoznali się z historią zdobnictwa zagród w barwne motywy kwiatowe jak również zespół dworsko – parkowy w Brniu wraz ze stanicą turystyczną, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć rower i wyruszyć na wyprawę, by odkryć najbardziej klimatyczne miejsca powiatu dąbrowskiego i województwa małopolskiego. Ważnym punktem pobytu w Małopolsce było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, która jest jednym z liderów turystycznych regionu województwa małopolskiego. Na trasie turystycznej o bogactwach skrywających się w solnych podziemiach opowiadał przewodnik. Projekt pn. „Wielkie skarby Małopolski” miał na celu wzbudzenie zainteresowania turystyką naszego regionu oraz dziedzictwem i dorobkiem kulturowym województwa małopolskiego wśród mieszkańców krajów z Europy i Europy wschodniej, a także zachęcenie ich aktywnego i twórczego udziału w kulturze i tworzenia treści kulturowych województwa małopolskiego. W regionie Małopolski od wielu lat sektor turystyki rozwijał się w dynamicznym tempie. Został on jednak zatrzymany w momencie pojawienia się pandemii COVID-19. Niezbędna więc jest realizacja intensywnej promocji, nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym.     Wprowadzenie: Karol Mikos 09.09.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe