Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Monday
5 czerwca
temperatura: 17°C
wiatr: 10,8 km/h
opady: 0,0 mm

Wspólne kolędowanie

Podczas niedzielnego wieczoru muzycznego w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie wspólnie zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, Koncert uświetnił występ Katarzyny Jabłońskiej, Tomasza Lizaka oraz Marka Ciepieli.

Kolędy to pieśni religijne okresu Bożonarodzeniowego. Autorzy i kompozytorzy kolęd czerpią motywy z ewangelii i poezji ludowej. W polskim dorobku kulturalnym zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. To ogromne dziedzictwo kulturowe i skarb narodowy. Poprzez niedzielny koncert i wspólne śpiewanie kolęd stworzyliśmy atmosferę pełną ciepła, miłości i radości.

Wśród gości obecnych na wspólnym kolędowaniu znaleźli się m. in.: ks. Wiesław Babiarz – proboszcz parafii Gręboszów, Marek Mosio – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Jerzy Misterka – dyrektor SP w Gręboszowie, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz dzieci i młodzież.

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.02.2023 r.

Podczas niedzielnego wieczoru muzycznego w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie wspólnie zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, Koncert uświetnił występ Katarzyny Jabłońskiej, Tomasza Lizaka oraz Marka Ciepieli. Kolędy to pieśni religijne okresu Bożonarodzeniowego. Autorzy i kompozytorzy kolęd czerpią motywy z ewangelii i poezji ludowej. W polskim dorobku kulturalnym zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. To ogromne dziedzictwo kulturowe i skarb narodowy. Poprzez niedzielny koncert i wspólne śpiewanie kolęd stworzyliśmy atmosferę pełną ciepła, miłości i radości. Wśród gości obecnych na wspólnym kolędowaniu znaleźli się m. in.: ks. Wiesław Babiarz – proboszcz parafii Gręboszów, Marek Mosio – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Jerzy Misterka – dyrektor SP w Gręboszowie, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz dzieci i młodzież. Zdjęcia z wydarzenia       Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.02.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe