Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
16 czerwca
temperatura: 14°C
wiatr: 7,1 km/h
opady: 0,0 mm

Setne urodziny Pani Anny Małek

16 lutego 2023 r. do grona „Stulatków” dołączyła Pani Anna Małek. Tego dnia Szacowna Jubilatka nie kryła wzruszenia i cieszyła się z odwiedzin licznych gości. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli Samorządu Gminy Gręboszów, którzy przekazali na ręce Jubilatki życzenia, kwiaty oraz upominek.

Pani Anna urodziła się 16 lutego 1923 r. w miejscowości Żelichów. Jej rodzicami byli Paweł i Aniela Mosio. Miała trójkę rodzeństwa: jedną siostrę i dwóch braci. Matka zmarła gdy Anna miała 7 lat, a kilka lat później zmarł również ojciec. Po śmierci rodziców wychowaniem Anny zajęli się krewni z miejscowości Smęgorzów. Właśnie tam Jubilatka poznała swojego przyszłego męża Mieczysława Małka. Ślub zawarli 29 stycznia 1948 r. Niedługo po zawarciu związku małżeńskiego razem z mężem powróciła do rodzinnego Żelichowa. Małżonkowie wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne, a mąż dodatkowo był szewcem. Razem wychowali troje dzieci: dwie córki i syna. Mąż zmarł w 2004 r. Pani Anna doczekała 6 wnuków i 5 prawnuków. Od kilku lat z uwagi na stan zdrowia jest pod opieką dzieci.

Pani Annie życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy oraz sił i wytrwałości niezbędnych do świętowania kolejnych jubileuszy.

 

 

 

Opracowanie: Grzegorz Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 21.02.2023 r.

16 lutego 2023 r. do grona „Stulatków” dołączyła Pani Anna Małek. Tego dnia Szacowna Jubilatka nie kryła wzruszenia i cieszyła się z odwiedzin licznych gości. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli Samorządu Gminy Gręboszów, którzy przekazali na ręce Jubilatki życzenia, kwiaty oraz upominek. Pani Anna urodziła się 16 lutego 1923 r. w miejscowości Żelichów. Jej rodzicami byli Paweł i Aniela Mosio. Miała trójkę rodzeństwa: jedną siostrę i dwóch braci. Matka zmarła gdy Anna miała 7 lat, a kilka lat później zmarł również ojciec. Po śmierci rodziców wychowaniem Anny zajęli się krewni z miejscowości Smęgorzów. Właśnie tam Jubilatka poznała swojego przyszłego męża Mieczysława Małka. Ślub zawarli 29 stycznia 1948 r. Niedługo po zawarciu związku małżeńskiego razem z mężem powróciła do rodzinnego Żelichowa. Małżonkowie wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne, a mąż dodatkowo był szewcem. Razem wychowali troje dzieci: dwie córki i syna. Mąż zmarł w 2004 r. Pani Anna doczekała 6 wnuków i 5 prawnuków. Od kilku lat z uwagi na stan zdrowia jest pod opieką dzieci. Pani Annie życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy oraz sił i wytrwałości niezbędnych do świętowania kolejnych jubileuszy. Zdjęcia z wydarzenia       Opracowanie: Grzegorz Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 21.02.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe