Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 19°C
wiatr: 10,6 km/h
opady: 0,0 mm

Zaproszenie do udziału w Pikniku Chorwackim

Zaproszenie do udziału w Pikniku Chorwackim, organizowanym w Krakowie, w dniach 27-28 maja (sobota/niedziela) br. W pikniku, jak w poprzednich latach wezmą udział polskie i chorwackie instytucje związane swoją działalnością z Chorwacją, które będą mogły na stoiskach zaprezentować swoje produkty i usługi. Uroczyste otwarcie pikniku nastąpi o godz. 10:30 w sobotę, pochodem władz samorządowych i mieszkańców Krakowa, prowadzonych przez orkiestrę dętą. W tym roku piknik będzie miał szczególnie atrakcyjny program. po pierwsze - odsłanianie gwiazd chorwackich, które odbędzie się tradycyjnie o godz. 12:00 w sobotę będzie miało specjalną oprawę, po drugie – organizowany będzie po raz pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Chorwackiej, którego finał i koncert laureatów odbędzie się w niedzielę w godz. od 15:00 do 18:00.

Jeśli chodzi o uroczystość odsłaniania gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich to jej wyjątkowa oprawa związana jest z odsłonięciem gwiazdy Mirosława Ferića, którego ojciec był Chorwatem, pilota dywizjonu 303, na pamiętnikach którego została wydana książka Arkadiego Fiedlera i nakręcony film “Dywizjon 303-historia prawdziwa” w reżyserii Chorwata Denisa Delića. Film zostanie wyświetlony około godz. 20:00 w sobotę na terenie parku Mała Chorwacja. Z tego powodu w tym roku uroczystość będzie miała wyjątkową promocję w mediach. Uczestniczyć będą przedstawiciele lotnictwa wojskowego, przy odsłanianej każdej gwieździe będzie obecna asysta wojskowa i oddawane salwy honorowe, a nad zalewem będą miały miejsce przeloty eskadry samolotów. Gwiazdę Ferića odsłaniać będzie jego 81 letni syn, mieszkający obecnie w Anglii. Udział w pikniku wezmą też szkoły o profilu wojskowym. Mając na uwadze powyższe liczymy, że tegoroczny piknik przyciągnie wielu mieszkańców Krakowa i okolic.

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 21.03.2023 r.

Zaproszenie do udziału w Pikniku Chorwackim, organizowanym w Krakowie, w dniach 27-28 maja (sobota/niedziela) br. W pikniku, jak w poprzednich latach wezmą udział polskie i chorwackie instytucje związane swoją działalnością z Chorwacją, które będą mogły na stoiskach zaprezentować swoje produkty i usługi. Uroczyste otwarcie pikniku nastąpi o godz. 10:30 w sobotę, pochodem władz samorządowych i mieszkańców Krakowa, prowadzonych przez orkiestrę dętą. W tym roku piknik będzie miał szczególnie atrakcyjny program. po pierwsze - odsłanianie gwiazd chorwackich, które odbędzie się tradycyjnie o godz. 12:00 w sobotę będzie miało specjalną oprawę, po drugie – organizowany będzie po raz pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Chorwackiej, którego finał i koncert laureatów odbędzie się w niedzielę w godz. od 15:00 do 18:00. Jeśli chodzi o uroczystość odsłaniania gwiazd w Alei Gwiazd Chorwackich to jej wyjątkowa oprawa związana jest z odsłonięciem gwiazdy Mirosława Ferića, którego ojciec był Chorwatem, pilota dywizjonu 303, na pamiętnikach którego została wydana książka Arkadiego Fiedlera i nakręcony film “Dywizjon 303-historia prawdziwa” w reżyserii Chorwata Denisa Delića. Film zostanie wyświetlony około godz. 20:00 w sobotę na terenie parku Mała Chorwacja. Z tego powodu w tym roku uroczystość będzie miała wyjątkową promocję w mediach. Uczestniczyć będą przedstawiciele lotnictwa wojskowego, przy odsłanianej każdej gwieździe będzie obecna asysta wojskowa i oddawane salwy honorowe, a nad zalewem będą miały miejsce przeloty eskadry samolotów. Gwiazdę Ferića odsłaniać będzie jego 81 letni syn, mieszkający obecnie w Anglii. Udział w pikniku wezmą też szkoły o profilu wojskowym. Mając na uwadze powyższe liczymy, że tegoroczny piknik przyciągnie wielu mieszkańców Krakowa i okolic.       Wprowadzenie: Marcin Janowiec 21.03.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe