Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
8 czerwca
temperatura: 19°C
wiatr: 11,2 km/h
opady: 0,6 mm

Podpisanie umowy na przebudowę sieci elektroenergetycznej w Gręboszowie

W dniu 30 marca 2023 r. z wykonawcą: Elektroeco Sp. z o.o. z/s w Ładnej, gm. Skrzyszów, została zawarta umowa na realizację zamówienia pn.: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej średniego i niskiego napięcia wraz z budową stacji transformatorowej w miejscowości Gręboszów”. Wartość umowy wynosi 994 395,94 zł. Termin realizacji robót budowlanych ustalono na 10 miesięcy od podpisania umowy, tj. do dnia 29 stycznia 2024 r.

Przebudowa sieci związana jest z realizowanymi i planowanymi w przyszłości do realizacji inwestycjami na działce gdzie obecnie prowadzona jest budowa przedszkola wraz ze żłobkiem.

Do nowej stacji transformatorowej będą podłączone budynki gminne, m.in. Urząd Gminy, Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej, Szkoła Podstawowa, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz przedszkole i żłobek. Realizowana inwestycja pozwali na zakup energii po niższej cenie oraz racjonalnie wykorzystać prąd z fotowoltaiki zamontowanej na różnych budynkach gminnych.

Inwestycja jest finansowana ze środków jakie Gmina uzyskała w ub. roku, tj. dodatkowego dochodu z PIT, których część jest dedykowana inwestycjom i wydatkom związanym z elektromobilnością. Zostaną także wydatkowane środki jakie pozostały z pierwszej dotacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowo, po zakończeniu i odebraniu inwestycji, zgodnie z zawartym porozumieniem, ok. 30% wydatku zrefunduje firma Tauron.

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Karol Mikos 07.04.2023 r.

W dniu 30 marca 2023 r. z wykonawcą: Elektroeco Sp. z o.o. z/s w Ładnej, gm. Skrzyszów, została zawarta umowa na realizację zamówienia pn.: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej średniego i niskiego napięcia wraz z budową stacji transformatorowej w miejscowości Gręboszów”. Wartość umowy wynosi 994 395,94 zł. Termin realizacji robót budowlanych ustalono na 10 miesięcy od podpisania umowy, tj. do dnia 29 stycznia 2024 r. Przebudowa sieci związana jest z realizowanymi i planowanymi w przyszłości do realizacji inwestycjami na działce gdzie obecnie prowadzona jest budowa przedszkola wraz ze żłobkiem. Do nowej stacji transformatorowej będą podłączone budynki gminne, m.in. Urząd Gminy, Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej, Szkoła Podstawowa, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz przedszkole i żłobek. Realizowana inwestycja pozwali na zakup energii po niższej cenie oraz racjonalnie wykorzystać prąd z fotowoltaiki zamontowanej na różnych budynkach gminnych. Inwestycja jest finansowana ze środków jakie Gmina uzyskała w ub. roku, tj. dodatkowego dochodu z PIT, których część jest dedykowana inwestycjom i wydatkom związanym z elektromobilnością. Zostaną także wydatkowane środki jakie pozostały z pierwszej dotacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowo, po zakończeniu i odebraniu inwestycji, zgodnie z zawartym porozumieniem, ok. 30% wydatku zrefunduje firma Tauron.   Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Karol Mikos 07.04.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe