Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,6 km/h
opady: 0,0 mm

Konserwacja zespołu rzeźby figuralnej oraz złoceń i struktury ołtarza głównego z kościoła parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Gręboszowie.

Gmina Gręboszów otrzymała dofinansowanie z RZĄDOWEGO PROGRAMU ODBUDOWY ZABYTKÓW na realizację inwestycji pn. Konserwacja zespołu rzeźby figuralnej oraz złoceń i struktury ołtarza głównego z kościoła parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Gręboszowie. Zadanie obejmuje:

  • Konserwacja figur Apostołów Piotra i Pawła oraz Archanioła Michała, wraz z uzupełnieniem złoceń detali ornamentalnych i odnowieniem struktury ołtarza głównego;
  • Konserwacja figur Serce Pana Jezusa i Matki Bożej z ołtarzy bocznych zlokalizowanych w nawie głównej kościoła;
  • Konserwacja Krucyfiksu na belce tęczowej.

Dofinansowanie na realizację tego zadania wyniosło: 440 000,00 zł.

Łączna szacowana wartość prac wyniesie ok. 460 000,00 zł. Prace rozpoczną się w 2024 r.

 

 

Polski Ład stopka

 

Wprowadzenie: Karol Mikos 03.10.2023 r.

Gmina Gręboszów otrzymała dofinansowanie z RZĄDOWEGO PROGRAMU ODBUDOWY ZABYTKÓW na realizację inwestycji pn. Konserwacja zespołu rzeźby figuralnej oraz złoceń i struktury ołtarza głównego z kościoła parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Gręboszowie. Zadanie obejmuje: Konserwacja figur Apostołów Piotra i Pawła oraz Archanioła Michała, wraz z uzupełnieniem złoceń detali ornamentalnych i odnowieniem struktury ołtarza głównego; Konserwacja figur Serce Pana Jezusa i Matki Bożej z ołtarzy bocznych zlokalizowanych w nawie głównej kościoła; Konserwacja Krucyfiksu na belce tęczowej. Dofinansowanie na realizację tego zadania wyniosło: 440 000,00 zł. Łączna szacowana wartość prac wyniesie ok. 460 000,00 zł. Prace rozpoczną się w 2024 r.       Wprowadzenie: Karol Mikos 03.10.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe