Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
21 maja
temperatura: 23°C
wiatr: 15,1 km/h
opady: 0,0 mm

W Polsce 1 listopada to szczególny dzień, w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych i odwiedzamy ich groby na cmentarzach.

Wszystkich Świętych to dzień, w których odwiedzamy groby bliskich nam zmarłych osób. Modlimy się za nich, wspominamy, zapalamy znicze – symbole pamięci - kładziemy na pomnikach stroiki i wiązanki z różnych kwiatów. Tego dnia w kościołach katolickich odprawiane są msze w intencji zmarłych świętych. Po zakończonych liturgiach księża wyprowadzają uroczyste procesje na cmentarze, na których odbywają się modlitwy nad grobami zmarłych.

W ten dzień pamiętajmy także o poległych bohaterach walczących o naszą wolność, zapomnianych grobach bezimiennych żołnierzy oraz o miejscach pamięci narodowej. Postawmy znicze i oddaj cześć tym, dzięki którym dzisiaj nasza ojczyzna jest wolna.

 

 

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Karol Mikos 31.10.2023 r.

Wszystkich Świętych to dzień, w których odwiedzamy groby bliskich nam zmarłych osób. Modlimy się za nich, wspominamy, zapalamy znicze – symbole pamięci - kładziemy na pomnikach stroiki i wiązanki z różnych kwiatów. Tego dnia w kościołach katolickich odprawiane są msze w intencji zmarłych świętych. Po zakończonych liturgiach księża wyprowadzają uroczyste procesje na cmentarze, na których odbywają się modlitwy nad grobami zmarłych. W ten dzień pamiętajmy także o poległych bohaterach walczących o naszą wolność, zapomnianych grobach bezimiennych żołnierzy oraz o miejscach pamięci narodowej. Postawmy znicze i oddaj cześć tym, dzięki którym dzisiaj nasza ojczyzna jest wolna.       Zdjęcia z wydarzenia     Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Karol Mikos 31.10.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe