Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 13°C
wiatr: 8,9 km/h
opady: 0,0 mm

Akcja edukacyjna dotycząca zanieczyszczenia i ochrony środowiska w Publicznym Przedszkolu w Gręboszowie

W dniu 04.10.2018r. w Publicznym Przedszkolu w Gręboszowie odbyła się akcja pod hasłem ,,O czyste powietrze dbamy i ze smogiem wygrywamy’’.

W uroczystej akcji wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek,  przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Franciszek Dymon, kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Gręboszowie Mieczysław Mamulski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Wiesław Lizak oraz Rada Rodziców przedszkola.

Dyrektor przedszkola podziękowała wszystkim za przyjęcie zaproszenia i wyraziła ogromne zadowolenie z faktu, że przedszkole jest dla wszystkich miejscem szczególnym, miejscem spotkań, miejscem gdzie króluje wyobraźnia , oraz miejscem wspólnych działań. To dzięki staraniom naszych lokalnych władz, w trosce o czyste powietrze, przedszkole otrzymało pomoc rzeczową w postaci oczyszczacza powietrza.

Wszelkie przestrzenie publiczne, takie jak m.in. przedszkola, są znacznie bardziej narażone na zwiększone ilości bakterii, wirusów, alergenów czy nieprzyjemnych zapachów. Zagrożenie zwiększa obecny przez cały rok smog, toksyny pochodzące ze spalania i pożarów oraz inne zanieczyszczenia powietrza, które dostają się do wnętrza pomieszczeń przez okna czy systemy wentylacji.

Mieczysław Mamulski odczytał list od Marszałka Województwa Małopolskiego skierowany do Rodziców i Nauczycieli.

Województwo małopolskie jako pierwsze w Polsce podjęło  szereg działań mających na celu poprawę jakości powietrza. Oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia osób szczególnie wrażliwych, głównie dzieci, stąd inicjatywa o wyposażenie żłobków i przedszkoli w urządzenia oczyszczające powietrze.

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Gręboszowie przygotowały akcję ekologiczną a zarazem niespodziankę artystyczną pod kierunkiem wychowawczyni starszaków- pani Danuty Gawlik-  na temat czystego powietrza, bowiem w przedszkolu już od wielu lat kreowane są postawy proekologiczne mające na celu poprawę jakości powietrza.

Dbajmy zatem o środowisko, którego integralną częścią jest powietrze, wszyscy mamy wpływ na jego jakość.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.10.2018 r.

W dniu 04.10.2018r. w Publicznym Przedszkolu w Gręboszowie odbyła się akcja pod hasłem ,,O czyste powietrze dbamy i ze smogiem wygrywamy’’. W uroczystej akcji wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek,  przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Franciszek Dymon, kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Gręboszowie Mieczysław Mamulski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Wiesław Lizak oraz Rada Rodziców przedszkola. Dyrektor przedszkola podziękowała wszystkim za przyjęcie zaproszenia i wyraziła ogromne zadowolenie z faktu, że przedszkole jest dla wszystkich miejscem szczególnym, miejscem spotkań, miejscem gdzie króluje wyobraźnia , oraz miejscem wspólnych działań. To dzięki staraniom naszych lokalnych władz, w trosce o czyste powietrze, przedszkole otrzymało pomoc rzeczową w postaci oczyszczacza powietrza. Wszelkie przestrzenie publiczne, takie jak m.in. przedszkola, są znacznie bardziej narażone na zwiększone ilości bakterii, wirusów, alergenów czy nieprzyjemnych zapachów. Zagrożenie zwiększa obecny przez cały rok smog, toksyny pochodzące ze spalania i pożarów oraz inne zanieczyszczenia powietrza, które dostają się do wnętrza pomieszczeń przez okna czy systemy wentylacji. Mieczysław Mamulski odczytał list od Marszałka Województwa Małopolskiego skierowany do Rodziców i Nauczycieli. Województwo małopolskie jako pierwsze w Polsce podjęło  szereg działań mających na celu poprawę jakości powietrza. Oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia osób szczególnie wrażliwych, głównie dzieci, stąd inicjatywa o wyposażenie żłobków i przedszkoli w urządzenia oczyszczające powietrze. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Gręboszowie przygotowały akcję ekologiczną a zarazem niespodziankę artystyczną pod kierunkiem wychowawczyni starszaków- pani Danuty Gawlik-  na temat czystego powietrza, bowiem w przedszkolu już od wielu lat kreowane są postawy proekologiczne mające na celu poprawę jakości powietrza. Dbajmy zatem o środowisko, którego integralną częścią jest powietrze, wszyscy mamy wpływ na jego jakość.     Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.10.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe