Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
3 października
temperatura: 20°C
wiatr: 17,2 km/h
opady: 0,0 mm

ARiMR przypomina o zgłaszaniu lokalnych szkód w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem „siły wyższej”

Rolnik ubiegający się o płatności powierzchniowe zobowiązany jest do zgłoszenia w ciągu 10 dni (od zdarzenia) w Biurze Powiatowym ARiMR faktu wystąpienia zniszczeń w sytuacji kiedy w ich następstwie uprawa jest całkowicie zniszczona  lub też  zamierza zmienić przeznaczenie (uprawę) na inną niż deklarował w złożonym wniosku o płatność.

Jeżeli zniszczenia spowodują zmniejszenie plonu  lub niejednorodne porastanie uprawy na działce rolnej, nie ma potrzeby dokonywania zgłoszenia.

Powyższe zasady nie mają zastosowania dla płatności rolno-środowiskowych.

Obowiązkowo w przypadku zgłoszenia szkód należy złożyć dokumenty potwierdzające ich wystąpienie, którymi mogą być:

  • Protokół szacowania szkód sporządzony przez Komisję Gminną
  • Protokół szacowania szkód sporządzony przez Firmę ubezpieczeniową , jeżeli rolnik dokonał ubezpieczenia upraw
  • Oświadczenia dwóch świadków( nie będących domownikami) złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej

 

 

 

Oświadczenie-szkody w uprawach.pdf

Oświadczenia_siła wyższa.2015.doc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.05.2015 r.

Rolnik ubiegający się o płatności powierzchniowe zobowiązany jest do zgłoszenia w ciągu 10 dni (od zdarzenia) w Biurze Powiatowym ARiMR faktu wystąpienia zniszczeń w sytuacji kiedy w ich następstwie uprawa jest całkowicie zniszczona  lub też  zamierza zmienić przeznaczenie (uprawę) na inną niż deklarował w złożonym wniosku o płatność. Jeżeli zniszczenia spowodują zmniejszenie plonu  lub niejednorodne porastanie uprawy na działce rolnej, nie ma potrzeby dokonywania zgłoszenia. Powyższe zasady nie mają zastosowania dla płatności rolno-środowiskowych. Obowiązkowo w przypadku zgłoszenia szkód należy złożyć dokumenty potwierdzające ich wystąpienie, którymi mogą być: Protokół szacowania szkód sporządzony przez Komisję Gminną Protokół szacowania szkód sporządzony przez Firmę ubezpieczeniową , jeżeli rolnik dokonał ubezpieczenia upraw Oświadczenia dwóch świadków( nie będących domownikami) złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej       Oświadczenie-szkody w uprawach.pdf Oświadczenia_siła wyższa.2015.doc                                 Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.05.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe