Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
27 września
temperatura: 16°C
wiatr: 7,5 km/h
opady: 0,0 mm

Budowa mostu w Borusowej

W dniu 23.08.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć na terenie Gminy Gręboszów Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Łukasza Smółkę. Marszałkowi towarzyszyli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego Sebastian Kądzielawa oraz Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek. Głównym celem spotkania była wizytacja na placu budowy mostu na rzece Wiśle w Borusowej.

Koszt inwestycji oszacowano na ponad 53 mln zł. z czego 27 mln to środki które przekazało województwo małopolskie. Budowa mostu jest zwieńczeniem wspólnych starań województw małopolskiego i świętokrzyskiego o usprawnienie komunikacji pomiędzy regionami. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR sp. z o.o. z Zawiercia. Zakończenie prac planowane jest jesienią  2020 r. Ponadto na spotkaniu z Wicemarszałkiem  Wójt Gminy Krzysztof Gil poruszył problemy związane z infrastrukturą drogową na terenie Gminy Gręboszów t.j. 

- problem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 973

- prac związanych z projektowaniem obwodnicy miejscowości Borusowa, Hubenice, Kozłów

- niebezpiecznego skrzyżowania w Żelichowie.

Serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Łukaszowi Smółce za wizytę oraz za złożoną deklarację pomocy w rozwiązaniu naszych problemów.

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.08.2019 r.

W dniu 23.08.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć na terenie Gminy Gręboszów Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Łukasza Smółkę. Marszałkowi towarzyszyli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego Sebastian Kądzielawa oraz Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek. Głównym celem spotkania była wizytacja na placu budowy mostu na rzece Wiśle w Borusowej. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 53 mln zł. z czego 27 mln to środki które przekazało województwo małopolskie. Budowa mostu jest zwieńczeniem wspólnych starań województw małopolskiego i świętokrzyskiego o usprawnienie komunikacji pomiędzy regionami. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR sp. z o.o. z Zawiercia. Zakończenie prac planowane jest jesienią  2020 r. Ponadto na spotkaniu z Wicemarszałkiem  Wójt Gminy Krzysztof Gil poruszył problemy związane z infrastrukturą drogową na terenie Gminy Gręboszów t.j.  - problem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 973 - prac związanych z projektowaniem obwodnicy miejscowości Borusowa, Hubenice, Kozłów - niebezpiecznego skrzyżowania w Żelichowie. Serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Łukaszowi Smółce za wizytę oraz za złożoną deklarację pomocy w rozwiązaniu naszych problemów. Zdjęcia z wydarzenia               Wprowadzenie: Marcin Janowiec 28.08.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe