Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
24 września
temperatura: 14°C
wiatr: 11,0 km/h
opady: 0,5 mm

BUDOWA NOWOCZESNYCH KOSZAR DLA MAŁOPOLSKICH TERYTORIALSÓW

18 czerwca 2023 r. na placu przed Limanowskim Domem Kultury nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, a także uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę kompleksu wojskowego dla 11 Małopolskiej Brygady OT im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. "Niedźwiadek".

W Limanowej powstanie nowy obiekt ćwiczeniowo-szkoleniowy Wojsk Obrony Terytorialnej. Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu przedstawicieli lokalnych samorządów, służb i instytucji oraz mieszkańców.

“114 batalion lekkiej piechoty w Limanowej to najmłodsza jednostka 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obecnie dysponuje jedynie tymczasową lokalizacją, ale rozwija się bardzo dobrze. Dowódca batalionu to limanowianin, a sam batalion liczy już 300 osób, z których 90 procent to miejscowi żołnierze. Ci żołnierze potrzebują domu, potrzebują koszar. I to właśnie staje się faktem” - mówił gen. bryg. Maciej KLISZ, dowódca WOT

Kompleks wojskowy zlokalizowany będzie w rejonie ul. Zygmunta Augusta. Obiekt z nowoczesną infrastrukturą pozwoli żołnierzom 114 blp szkolić się nie tylko na potrzeby obronne, ale również w celu wsparcia lokalnych społeczności w obszarze specyficznych potrzeb tego regionu tj. wsparcia działań poszukiwawczo – ratowniczych poprzez współpracę z GOPR, TOPR i innymi organizacjami, które niosą pomoc w górach.

Budowa obiektu w Limanowej to pilotażowy projekt. Umowa realizowana będzie przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz miasto Limanowa przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju.

 

BUDOWA NOWOCZESNYCH KOSZAR DLA MAŁOPOLSKICH TERYTORIALSÓW 1

[nbs

BUDOWA NOWOCZESNYCH KOSZAR DLA MAŁOPOLSKICH TERYTORIALSÓW

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 21.06.2023 r.

18 czerwca 2023 r. na placu przed Limanowskim Domem Kultury nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, a także uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę kompleksu wojskowego dla 11 Małopolskiej Brygady OT im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. "Niedźwiadek". W Limanowej powstanie nowy obiekt ćwiczeniowo-szkoleniowy Wojsk Obrony Terytorialnej. Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu przedstawicieli lokalnych samorządów, służb i instytucji oraz mieszkańców. “114 batalion lekkiej piechoty w Limanowej to najmłodsza jednostka 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obecnie dysponuje jedynie tymczasową lokalizacją, ale rozwija się bardzo dobrze. Dowódca batalionu to limanowianin, a sam batalion liczy już 300 osób, z których 90 procent to miejscowi żołnierze. Ci żołnierze potrzebują domu, potrzebują koszar. I to właśnie staje się faktem” - mówił gen. bryg. Maciej KLISZ, dowódca WOT Kompleks wojskowy zlokalizowany będzie w rejonie ul. Zygmunta Augusta. Obiekt z nowoczesną infrastrukturą pozwoli żołnierzom 114 blp szkolić się nie tylko na potrzeby obronne, ale również w celu wsparcia lokalnych społeczności w obszarze specyficznych potrzeb tego regionu tj. wsparcia działań poszukiwawczo – ratowniczych poprzez współpracę z GOPR, TOPR i innymi organizacjami, które niosą pomoc w górach. Budowa obiektu w Limanowej to pilotażowy projekt. Umowa realizowana będzie przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz miasto Limanowa przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju.   [nbs       Wprowadzenie: Marcin Janowiec 21.06.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe