Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
4 lipca
temperatura: 26°C
wiatr: 5,8 km/h
opady: 0,0 mm

CHARYTATYWNY KONCERT DLA AFRYKI

W piątkowy wieczór 20 września 2013 r. w Centrum Sztuki Mościce odbył się wyjątkowy koncert charytatywno-ewangelizacyjny. Wszyscy, którzy w tym dniu tak licznie zgromadzili się w Mościckiej sali koncertowej mogli usłyszeć występ Tarnowskiego Chóru Gos.pl, który oprócz utworów mocno zakorzenionych w nurcie muzyki gospel, zaprezentował repertuar zawierający również utwory polskiej muzyki chrześcijańskiej oraz kompozycje związane z afrykańskimi rytmami. Ideą, jaka przyświecała organizatorom tego przedsięwzięcia, było przedstawienie sytuacji panującej obecnie w Republice Środkowej Afryki oraz charakteru pracy misjonarzy i wolontariuszy, którzy udali się tam ze swoją posługą. O swojej duszpasterskiej działalności w Afryce opowiadał ks. Piotr Boraca. Ponadto swoimi przeżyciami z trudnej pracy w Republice Środkowej Afryki dzieliły się wolontariuszki: Izabela Cywa i Marianna Tokarczyk. Opowiadali o niezwykle trudnej sytuacji panującej w Republice Środkowej Afryki, gdzie obecnie trwa rebelia. W drugiej części wspominano wyjątkową postać ks. Jana Czuby – misjonarza, który zginął podczas swojej duszpasterskiej pracy w Kongo 15 lat temu. Jego wyjątkową sylwetkę, przypomnieli specjalni goście: Stanisław Czuba – brat tragicznie zmarłego misjonarza oraz ks. Stanisław Saj- proboszcz rodzinnej parafii ks. Jana. Szczególnie wzruszające były wspomnienia ostatnich chwil spędzonych przez tragicznie zmarłego misjonarza w Polsce, przed wyjazdem do Kongo.

Po zakończeniu koncertu w foyer Centrum Sztuki Mościce odbyła się charytatywna aukcja obrazów namalowanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Cały dochód, jaki został uzyskany z aukcji został przekazany na konto Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom, które było organizatorem koncertu, aby wspomóc realizowane przez nie misyjne projekty oraz statutową działalność.

 

files/pliki/aktualnosci/2013/09wrzesien/CHARYTATYWNY KONCERT DLA AFRYKI/1.JPG

 

files/pliki/aktualnosci/2013/09wrzesien/CHARYTATYWNY KONCERT DLA AFRYKI/2.JPG

 

files/pliki/aktualnosci/2013/09wrzesien/CHARYTATYWNY KONCERT DLA AFRYKI/3.JPG

 

 

Opracowanie: W. Lizak

Wprowadzenie: M. Janowiec 26.09.2013 r.

W piątkowy wieczór 20 września 2013 r. w Centrum Sztuki Mościce odbył się wyjątkowy koncert charytatywno-ewangelizacyjny. Wszyscy, którzy w tym dniu tak licznie zgromadzili się w Mościckiej sali koncertowej mogli usłyszeć występ Tarnowskiego Chóru Gos.pl, który oprócz utworów mocno zakorzenionych w nurcie muzyki gospel, zaprezentował repertuar zawierający również utwory polskiej muzyki chrześcijańskiej oraz kompozycje związane z afrykańskimi rytmami. Ideą, jaka przyświecała organizatorom tego przedsięwzięcia, było przedstawienie sytuacji panującej obecnie w Republice Środkowej Afryki oraz charakteru pracy misjonarzy i wolontariuszy, którzy udali się tam ze swoją posługą. O swojej duszpasterskiej działalności w Afryce opowiadał ks. Piotr Boraca. Ponadto swoimi przeżyciami z trudnej pracy w Republice Środkowej Afryki dzieliły się wolontariuszki: Izabela Cywa i Marianna Tokarczyk. Opowiadali o niezwykle trudnej sytuacji panującej w Republice Środkowej Afryki, gdzie obecnie trwa rebelia. W drugiej części wspominano wyjątkową postać ks. Jana Czuby – misjonarza, który zginął podczas swojej duszpasterskiej pracy w Kongo 15 lat temu. Jego wyjątkową sylwetkę, przypomnieli specjalni goście: Stanisław Czuba – brat tragicznie zmarłego misjonarza oraz ks. Stanisław Saj- proboszcz rodzinnej parafii ks. Jana. Szczególnie wzruszające były wspomnienia ostatnich chwil spędzonych przez tragicznie zmarłego misjonarza w Polsce, przed wyjazdem do Kongo. Po zakończeniu koncertu w foyer Centrum Sztuki Mościce odbyła się charytatywna aukcja obrazów namalowanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Cały dochód, jaki został uzyskany z aukcji został przekazany na konto Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom, które było organizatorem koncertu, aby wspomóc realizowane przez nie misyjne projekty oraz statutową działalność.           Opracowanie: W. Lizak Wprowadzenie: M. Janowiec 26.09.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe