Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
wtorek
28 czerwca
temperatura: 29°C
wiatr: 7,3 km/h
opady: 0,0 mm

CZAROWNY ŚWIAT BAJEK

Ostatnia sobota października była wyjątkowym dniem dla wszystkich, którzy kochają niezwykły świat dziecięcych bajek. Wtedy to w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie odbyły się konkursy: plastyczny, recytatorski oraz na najładniejsze bajkowe przebranie pod wspólnym tytułem „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”. Na konkurs plastyczny zgłoszono 40 prac. Najwyżej ocenione przez Komisję Jury zostały prace: Kingi Trela, Karola i Kacpra Maligi, Pauliny i Patryka Trela, Martyny Ciepiela, Pawła Marcinkowskiego, Łukasza Bociek, Natalii Maroszek, Natalii Zawada, Anny Łoboda, Wiktorii Seruś, Eweliny i Krzysztofa Rumas, Karoliny Misiaszek, Pauliny Dąbroś i Eweliny Dziubla, Agaty Wytrwał oraz grupy młodszej Publicznego Przedszkola w Gręboszowie.

W konkursie recytatorskim mogliśmy usłyszeć dzieci, które z wielkim sercem i dużą odwagą deklamowały wybrane przez siebie utwory. W tym dniu świetlica GCKiCz była wypełniona liczną gromadą dzieci wraz ze swoimi rodzicami, którzy przybyli, by choć na chwilę poczuć się jak w bajkowym świecie i dopingować swoje pociechy. W Komisji Jury, oceniającej umiejętności recytatorskie uczestników zasiedli: Emilia Misterka, Joanna Cabaj i Wiesław Lizak. Według Jury najlepiej z pośród prawie 30 uczestników recytowali: Milena Wesołowska, Kacper Dąbroś, Wiktor Sobota, Kacper Zając, Nikodem Sobota, Magdalena Misiaszek, Anna Łoboda i Maria Łata.

W konkursie „Na bajkowe przebranie” komisja najwyżej oceniła następujące osoby: Julię Dudek, Martynę Janowiec, Pawła Marcinkowskiego, Kacpra Zająca, Adriana Ciepielę, Wiktora Sobotę, Amelię Magiera, Natalię Zawada i Monikę Zawada.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci książek i słodyczy ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie. Konkurs „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy, którzy chętnie angażują się w tego typu przedsięwzięcia.

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.10.2014 r.

Ostatnia sobota października była wyjątkowym dniem dla wszystkich, którzy kochają niezwykły świat dziecięcych bajek. Wtedy to w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie odbyły się konkursy: plastyczny, recytatorski oraz na najładniejsze bajkowe przebranie pod wspólnym tytułem „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”. Na konkurs plastyczny zgłoszono 40 prac. Najwyżej ocenione przez Komisję Jury zostały prace: Kingi Trela, Karola i Kacpra Maligi, Pauliny i Patryka Trela, Martyny Ciepiela, Pawła Marcinkowskiego, Łukasza Bociek, Natalii Maroszek, Natalii Zawada, Anny Łoboda, Wiktorii Seruś, Eweliny i Krzysztofa Rumas, Karoliny Misiaszek, Pauliny Dąbroś i Eweliny Dziubla, Agaty Wytrwał oraz grupy młodszej Publicznego Przedszkola w Gręboszowie. W konkursie recytatorskim mogliśmy usłyszeć dzieci, które z wielkim sercem i dużą odwagą deklamowały wybrane przez siebie utwory. W tym dniu świetlica GCKiCz była wypełniona liczną gromadą dzieci wraz ze swoimi rodzicami, którzy przybyli, by choć na chwilę poczuć się jak w bajkowym świecie i dopingować swoje pociechy. W Komisji Jury, oceniającej umiejętności recytatorskie uczestników zasiedli: Emilia Misterka, Joanna Cabaj i Wiesław Lizak. Według Jury najlepiej z pośród prawie 30 uczestników recytowali: Milena Wesołowska, Kacper Dąbroś, Wiktor Sobota, Kacper Zając, Nikodem Sobota, Magdalena Misiaszek, Anna Łoboda i Maria Łata. W konkursie „Na bajkowe przebranie” komisja najwyżej oceniła następujące osoby: Julię Dudek, Martynę Janowiec, Pawła Marcinkowskiego, Kacpra Zająca, Adriana Ciepielę, Wiktora Sobotę, Amelię Magiera, Natalię Zawada i Monikę Zawada. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci książek i słodyczy ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gręboszowie. Konkurs „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy, którzy chętnie angażują się w tego typu przedsięwzięcia. Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.10.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe