Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
wtorek
28 czerwca
temperatura: 28°C
wiatr: 8,5 km/h
opady: 0,0 mm

Czarowny Świat Bajek

Świat bajek, baśni oraz poezji skierowanej do najmłodszych odbiorców tworzy wyjątkową przestrzeń do której z wielkim sentymentem wracają również i dorośli. Niezwykle bogaty dorobek literatury pozwala już od najmłodszych lat pobudzać dziecięcą wyobraźnię, kształtować wiele pozytywnych cech oraz przede wszystkim uczyć wrażliwości na otaczający nas świat. Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa przygotowało wyjątkowy konkurs pod hasłem: „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”, który ma na celu zwrócenie uwagi jak wyjątkowa i różnorodna jest literatura dedykowana najmłodszym odbiorcom, jak również propagować wspaniałe bogactwo treści płynącej z różnych form literackich. W sobotnie przedpołudnie 26.10.2013 r., salę GCKiCz po brzegi wypełnili najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, którzy przybyli wraz z najbliższymi, aby wziąć udział w konkursach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Impreza rozpoczęła się od wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego, w którym to najmłodsi mogli wykazać się umiejętnościami manualnymi, przedstawiając swoje ulubione postacie z literatury dziecięcej. Później przyszedł czas na poezję, którą prezentowały wszystkie chętne dzieci w konkursie recytatorskim. Dla wielu uczestników, szczególnie tych najmłodszych, było to wielkie przeżycie i nie lada wyzwanie by stanąć na scenie przed mikrofonem i w obecności tak licznej publiczności deklamować literackie strofy swoich ulubionych wierszy. Każdy uczestnik mógł jednak liczyć na ciepłe przyjęcie i gromkie brawa, których nie szczędziły wszystkim uczestnikom osoby znajdujące się na widowni. Umiejętności uczestników były oceniane również przez konkursowe jury, w którego skład weszły: Emilia Misterka (przewodnicząca), Małgorzata Gądek oraz Monika Kilian. W trzech kategoriach wiekowych wzięło udział 28 uczestników. Komisja Jury w poszczególnych kategoriach przyznała następujące miejsca:

Przedszkole i klasy „0”

I miejsce Martyna Misiaszek

II miejsce ex aequo: Monika Zawada, Kacper Zając, Sylwia Ordon, Damian Szczawiński

III miejsce Patryk Kulig

Szkoła Podstawowa klasy I-III

I miejsce ex aequo: Gabriela Misiaszek, Nikodem Sobota, Amelia Seruś, Magdalena Misiaszek, Patrycja Grabiec, Aleksandra Mazur.

II miejsce ex aequo: Oliwia Surowiec, Paulina Trela, Anna Kawa, Antoni Adamczyk, Wiktor Przeworski,

III miejsce ex aequo: Paweł Marcinkowski, Bartłomiej Szczepański, Paweł Brzyś

Klasy IV-VI i Gimnazjum

I miejsce ex aequo: Patryk Ordon, Łukasz Bociek, Maria Łata

II miejsce ex aequo: Jowita Sojka, Anna Łoboda, Mateusz Starsiak,

III miejsce ex aequo: Natalia Zawada, Kamil Grabiec

 

Każdy uczestnik został uhonorowany nagrodami, których fundatorami byli: GCKiCz oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na zakończenie odbył się również konkurs na bajkowe przebranie. Dzięki niemu każdy mógł poczuć się jak w prawdziwym bajkowym świecie, w którym można spotkać wyjątkowe postacie wywodzące się z niezwykle bogatej i przede wszystkim wyjątkowo różnorodnej plejady literackich osobowości. Nie zabrakło kota w butach, czerwonego kapturka, smoka wawelskiego czy też księżniczki, a to przecież tylko część postaci jakie można było podziwiać tego dnia w GCKiCz. W konkursie wzięli udział: Sylwia Ordon, Ola Januś, Monika Zawada, Zuzanna Wcisło, Martyna Misiaszek, Kacper Zając, Bartek Szczepański, Wojtek Sarat. Wszyscy uczestnicy konkursu na bajkowe przebrani otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Na konkurs plastyczny napłynęło 43 prace. A oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Przedszkola i klasy „0”

I miejsca ex aequo: Kacper Maliga, Kacper Zając, Monika Zawada,

Publiczne Przedszkole w Gręboszowie – grupa starsza

II miejsce Publiczne Przedszkole w Gręboszowie - grupa młodsza

III miejsca ex aequo: Sylwia Ordon, Kinga Trela

Szkoła Podstawowa klasy I-III

I miejsca ex aequo: Gabriela Misiaszek, Paulina Trela, Kacper Dudek, Martyna Ciepiela.

II miejsca ex aequo: Aleksandra Januś, Ola Mazur, Amelia Seruś, Paweł Marcinkowski, Konrad Wytrwał, Paweł Brzyś, Zuzanna Wcisło.

III miejsca ex aequo: Martyna Sojka, Gabriela Woźniak oraz paca zespołowa Klaudia Mosio, Antoni Adamczyk, Wiktor Przeworski,

Klasy IV-VI i Gimnazjum

I miejsca ex aequo: Wiktoria Seruś, Anna Łoboda, Aleksandra Olearczyk, Patryk Trela,

Adrian Ciepiela, Natalia Zawada.

II miejsca ex aequo: Natalia Klucz i Angelika Kaczówka, Natalia Maroszek, Patryk Ordon,

Ewelina i Krzysztof Rumas.

III miejsca ex. Agata Wytrwał, Karolina Szczawińska, Kamila Januś, Mateusz Starsiak, Michał Kaczówka, Adrianna Dąbroś, Jowita Sojka, Grzegorz Januś, Paweł Starsiak, Justyna Wcisło, Maria Łata

Nagrodę Specjalną Komisji Jury za pracę przestrzenną otrzymali: Wojciech, Karolina i Katarzyna Sarat

Opracowanie: W. Lizak

Wprowadzenie: M. Janowiec 29.10.2013 r.

Świat bajek, baśni oraz poezji skierowanej do najmłodszych odbiorców tworzy wyjątkową przestrzeń do której z wielkim sentymentem wracają również i dorośli. Niezwykle bogaty dorobek literatury pozwala już od najmłodszych lat pobudzać dziecięcą wyobraźnię, kształtować wiele pozytywnych cech oraz przede wszystkim uczyć wrażliwości na otaczający nas świat. Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa przygotowało wyjątkowy konkurs pod hasłem: „Czarowny świat bajek i poezji w oczach dziecka”, który ma na celu zwrócenie uwagi jak wyjątkowa i różnorodna jest literatura dedykowana najmłodszym odbiorcom, jak również propagować wspaniałe bogactwo treści płynącej z różnych form literackich. W sobotnie przedpołudnie 26.10.2013 r., salę GCKiCz po brzegi wypełnili najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, którzy przybyli wraz z najbliższymi, aby wziąć udział w konkursach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Impreza rozpoczęła się od wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego, w którym to najmłodsi mogli wykazać się umiejętnościami manualnymi, przedstawiając swoje ulubione postacie z literatury dziecięcej. Później przyszedł czas na poezję, którą prezentowały wszystkie chętne dzieci w konkursie recytatorskim. Dla wielu uczestników, szczególnie tych najmłodszych, było to wielkie przeżycie i nie lada wyzwanie by stanąć na scenie przed mikrofonem i w obecności tak licznej publiczności deklamować literackie strofy swoich ulubionych wierszy. Każdy uczestnik mógł jednak liczyć na ciepłe przyjęcie i gromkie brawa, których nie szczędziły wszystkim uczestnikom osoby znajdujące się na widowni. Umiejętności uczestników były oceniane również przez konkursowe jury, w którego skład weszły: Emilia Misterka (przewodnicząca), Małgorzata Gądek oraz Monika Kilian. W trzech kategoriach wiekowych wzięło udział 28 uczestników. Komisja Jury w poszczególnych kategoriach przyznała następujące miejsca: Przedszkole i klasy „0” I miejsce Martyna Misiaszek II miejsce ex aequo: Monika Zawada, Kacper Zając, Sylwia Ordon, Damian Szczawiński III miejsce Patryk Kulig Szkoła Podstawowa klasy I-III I miejsce ex aequo: Gabriela Misiaszek, Nikodem Sobota, Amelia Seruś, Magdalena Misiaszek, Patrycja Grabiec, Aleksandra Mazur. II miejsce ex aequo: Oliwia Surowiec, Paulina Trela, Anna Kawa, Antoni Adamczyk, Wiktor Przeworski, III miejsce ex aequo: Paweł Marcinkowski, Bartłomiej Szczepański, Paweł Brzyś Klasy IV-VI i Gimnazjum I miejsce ex aequo: Patryk Ordon, Łukasz Bociek, Maria Łata II miejsce ex aequo: Jowita Sojka, Anna Łoboda, Mateusz Starsiak, III miejsce ex aequo: Natalia Zawada, Kamil Grabiec   Każdy uczestnik został uhonorowany nagrodami, których fundatorami byli: GCKiCz oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na zakończenie odbył się również konkurs na bajkowe przebranie. Dzięki niemu każdy mógł poczuć się jak w prawdziwym bajkowym świecie, w którym można spotkać wyjątkowe postacie wywodzące się z niezwykle bogatej i przede wszystkim wyjątkowo różnorodnej plejady literackich osobowości. Nie zabrakło kota w butach, czerwonego kapturka, smoka wawelskiego czy też księżniczki, a to przecież tylko część postaci jakie można było podziwiać tego dnia w GCKiCz. W konkursie wzięli udział: Sylwia Ordon, Ola Januś, Monika Zawada, Zuzanna Wcisło, Martyna Misiaszek, Kacper Zając, Bartek Szczepański, Wojtek Sarat. Wszyscy uczestnicy konkursu na bajkowe przebrani otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Na konkurs plastyczny napłynęło 43 prace. A oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych: Przedszkola i klasy „0” I miejsca ex aequo: Kacper Maliga, Kacper Zając, Monika Zawada, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie – grupa starsza II miejsce Publiczne Przedszkole w Gręboszowie - grupa młodsza III miejsca ex aequo: Sylwia Ordon, Kinga Trela Szkoła Podstawowa klasy I-III I miejsca ex aequo: Gabriela Misiaszek, Paulina Trela, Kacper Dudek, Martyna Ciepiela. II miejsca ex aequo: Aleksandra Januś, Ola Mazur, Amelia Seruś, Paweł Marcinkowski, Konrad Wytrwał, Paweł Brzyś, Zuzanna Wcisło. III miejsca ex aequo: Martyna Sojka, Gabriela Woźniak oraz paca zespołowa Klaudia Mosio, Antoni Adamczyk, Wiktor Przeworski, Klasy IV-VI i Gimnazjum I miejsca ex aequo: Wiktoria Seruś, Anna Łoboda, Aleksandra Olearczyk, Patryk Trela, Adrian Ciepiela, Natalia Zawada. II miejsca ex aequo: Natalia Klucz i Angelika Kaczówka, Natalia Maroszek, Patryk Ordon, Ewelina i Krzysztof Rumas. III miejsca ex. Agata Wytrwał, Karolina Szczawińska, Kamila Januś, Mateusz Starsiak, Michał Kaczówka, Adrianna Dąbroś, Jowita Sojka, Grzegorz Januś, Paweł Starsiak, Justyna Wcisło, Maria Łata Nagrodę Specjalną Komisji Jury za pracę przestrzenną otrzymali: Wojciech, Karolina i Katarzyna Sarat Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: W. Lizak Wprowadzenie: M. Janowiec 29.10.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe