Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
26 września
temperatura: 15°C
wiatr: 4,4 km/h
opady: 0,0 mm

Deklaracja Brukselska nt. implementacji Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, naszej wspólnej odpowiedzialności z dnia 27 marca 2015r.

W związku z realizacją przez Polskę zaleceń Deklaracji Brukselskiej z dnia 27 marca 2015r. przyjętej przez Konferencję wysokiego szczebla Rady Europy nt. implementacji Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (tekst Deklaracji w załączniku) uprzejmie informuję, co następuje.

Konferencja w Brukseli była czwartą z cyklu konferencji wysokiego szczebla Rady Europy poświęconych problematyce reformy Europejskiej Trybunału Praw Człowieka. W dotychczasowych przyjmowanych deklaracjach sformułowano liczne zalecenia dotyczące poprawy przestrzegania Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności oraz wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przez Państwa.

Uprzejmie informuję, że od 2014r. tłumaczone na język polski są nie tylko orzeczenia w sprawach dotyczących Polski, ale także ciekawsze wyroki i decyzje Trybunału w sprawach dotyczących innych państw. Jak poinformowano Wojewodę Małopolskiego, Ministerstwo Sprawiedliwości rozsyła regularnie przegląd orzecznictwa (newsletter) zawierający przegląd bieżącego orzecznictwa Trybunału w sprawach dotyczących Polski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych opracowuje zaś podobny przegląd nt. orzeczeń Trybunału w sprawach innych państw. Obydwa przeglądy mogą być subskrybowane, są również dostępne na stronach WWW Ministerstw. Także na stronie m. in. Naczelnego Sądu Administracyjnego znajduje się szereg interesujących opracowań, które mogą mieć znaczenie dla prowadzonych postępowań administracyjnych.

Z wyrazami szacunku

z.up. Wojewody Małopolskiego

mgr Artur Słowik

Radca Prawny w Wydziale Prawnym i Nadzoru

 

 

 

 

Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 06.03.2017 r.

W związku z realizacją przez Polskę zaleceń Deklaracji Brukselskiej z dnia 27 marca 2015r. przyjętej przez Konferencję wysokiego szczebla Rady Europy nt. implementacji Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (tekst Deklaracji w załączniku) uprzejmie informuję, co następuje. Konferencja w Brukseli była czwartą z cyklu konferencji wysokiego szczebla Rady Europy poświęconych problematyce reformy Europejskiej Trybunału Praw Człowieka. W dotychczasowych przyjmowanych deklaracjach sformułowano liczne zalecenia dotyczące poprawy przestrzegania Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności oraz wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przez Państwa. Uprzejmie informuję, że od 2014r. tłumaczone na język polski są nie tylko orzeczenia w sprawach dotyczących Polski, ale także ciekawsze wyroki i decyzje Trybunału w sprawach dotyczących innych państw. Jak poinformowano Wojewodę Małopolskiego, Ministerstwo Sprawiedliwości rozsyła regularnie przegląd orzecznictwa (newsletter) zawierający przegląd bieżącego orzecznictwa Trybunału w sprawach dotyczących Polski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych opracowuje zaś podobny przegląd nt. orzeczeń Trybunału w sprawach innych państw. Obydwa przeglądy mogą być subskrybowane, są również dostępne na stronach WWW Ministerstw. Także na stronie m. in. Naczelnego Sądu Administracyjnego znajduje się szereg interesujących opracowań, które mogą mieć znaczenie dla prowadzonych postępowań administracyjnych. Z wyrazami szacunku z.up. Wojewody Małopolskiego mgr Artur Słowik Radca Prawny w Wydziale Prawnym i Nadzoru     Pliki do pobrania Pobierz plik Deklaracja Brukselska nt. implementacji Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, naszej wspólnej odpowiedzialności z dnia 27 marca 2015r.     Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka               Wprowadzenie: Marcin Janowiec 06.03.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe