Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
2 grudnia
temperatura: -2°C
wiatr: 17,5 km/h
opady: 0,0 mm

Dotacje i pożyczki na wymianę kotłów i termomodernizację budynków w ramach programu „Czyste Powietrze”

Urząd Gminy Gręboszów informuje, że w dniu 22 października br. uruchomiony został w Tarnowie Oddział Zamiejscowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW). Oddział obsługiwał będzie rządowy program priorytetowy „Czyste Powietrze” w zakresie doradztwa oraz przyjmowania wniosków. Siedziba oddziału znajduje się na ul. Solidarności 5-9, pok. 404.

Kontakt: Marcin Ciurej, tel. 507 248 316, e-mail: marcin.ciurej@wfos.krakow.pl.

Program „Czyste Powietrze”, to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększa domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem WFOŚiGW.

Instytucja wdrażająca program  organizuje spotkania  dla  zainteresowanych osób.  Spotkanie takie planowane jest również w naszej gminie  lecz  termin spotkania nie jest w chwili obecnej znany.  W przypadku  jego ustalenia mieszkańcy zostaną  o tym  poinformowani. 

Zasady funkcjonowania programu dostępne są na stronie internetowej WFOŚiGW https://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/strona-glowna-programu.

 

 

files/pliki/aktualnosci/2018/10pazdziernik/Dotacje i pozyczki na wymiane kotlow i termomodernizacje budynko/0.jpg

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 24.10.2018 r.

Urząd Gminy Gręboszów informuje, że w dniu 22 października br. uruchomiony został w Tarnowie Oddział Zamiejscowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW). Oddział obsługiwał będzie rządowy program priorytetowy „Czyste Powietrze” w zakresie doradztwa oraz przyjmowania wniosków. Siedziba oddziału znajduje się na ul. Solidarności 5-9, pok. 404. Kontakt: Marcin Ciurej, tel. 507 248 316, e-mail: marcin.ciurej@wfos.krakow.pl. Program „Czyste Powietrze”, to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększa domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem WFOŚiGW. Instytucja wdrażająca program  organizuje spotkania  dla  zainteresowanych osób.  Spotkanie takie planowane jest również w naszej gminie  lecz  termin spotkania nie jest w chwili obecnej znany.  W przypadku  jego ustalenia mieszkańcy zostaną  o tym  poinformowani.  Zasady funkcjonowania programu dostępne są na stronie internetowej WFOŚiGW https://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/strona-glowna-programu.                 Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 24.10.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe