Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
środa
25 maja
temperatura: 15°C
wiatr: 4,2 km/h
opady: 0,0 mm

Festyn z okazji Dnia Strażaka i Święta Rodziny

W tym roku festyn z okazji Dnia Strażaka połączony ze Świętem Rodziny odbył się w Borusowej. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Gręboszów, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Borusowej, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Zespół Szkół w Gręboszowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Festyn poprzedziła msza św. o godz. 14.00 w kaplicy w Borusowej w intencji strażaków, koncelebrowana przez: ks. Mariana Kujdę, ks. Wiesława Babiarza i ks. Jana Króla. Zaraz po niej rozpoczęły się uroczystości przed budynkiem Domu Strażaka. Na początku głos zabrała Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów – inicjatorka tego przedsięwzięcia, która złożyła najlepsze życzenia druhom strażakom i zaprosiła wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy. Następnie odbyła się uroczystość odznaczenia zasłużonych działaczy OSP złotymi, srebrnymi medalami za zasługi dla pożarnictwa oraz wyróżnieniami odznaką „Strażak Wzorowy” i brązową odznaką „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczani zostali: Bogusław Wójtowicz i Ryszard Grodecki.

Srebrne medale otrzymali: Jan Dąbroś, Andrzej Wytrwał, Krystyna Świętek i Józef Dąbroś. Aktu odznaczenia druhów medalami dokonali: marszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak i Komendant PSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński.

Ponadto Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP odznaką „Strażak Wzorowy” wyróżniło: Karola Lisowskiego, Przemysława Dąbrosia, Pawła Gila, Grzegorza Wójtowicza, Stanisława Gila, Roberta Wcisłę, Roberta Gila, Rafała Woźniaka, Henryka Kloczkowskiego, Bartłomieja Gila i Dominika Madeja.

Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP brązową odznaką „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej” uhonorowało: Agatę Wytrwał, Małgorzatę Cira, Paulinę Dąbroś, Iwonę Woziwoda, Adriannę Dąbroś, Nikoletę Wytrwał, Klaudie Wytrwał, Justynę Noga, Aleksandrę Olearczyk i Patrycję Kowal.

Życzenia i podziękowania dla druhów strażaków złożył obecny na uroczystości Marszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przesłał na ręce Wójta Gminy Krystyny Świętek i Prezesa OSP w Borusowej Andrzeja Ruty okolicznościowy list, który został odczytany w czasie trwania imprezy przez Wiesława Lizaka, prowadzącego całą uroczystość.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, w której wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Gręboszowie oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie. Występy zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem widowni, która po występie nagrodziła ich gromkimi brawami. Uroczystość uświetniła swoim występem orkiestra dęta z Bolesławia.

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.05.2014 r.

W tym roku festyn z okazji Dnia Strażaka połączony ze Świętem Rodziny odbył się w Borusowej. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Gręboszów, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Borusowej, Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Zespół Szkół w Gręboszowie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Festyn poprzedziła msza św. o godz. 14.00 w kaplicy w Borusowej w intencji strażaków, koncelebrowana przez: ks. Mariana Kujdę, ks. Wiesława Babiarza i ks. Jana Króla. Zaraz po niej rozpoczęły się uroczystości przed budynkiem Domu Strażaka. Na początku głos zabrała Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów – inicjatorka tego przedsięwzięcia, która złożyła najlepsze życzenia druhom strażakom i zaprosiła wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy. Następnie odbyła się uroczystość odznaczenia zasłużonych działaczy OSP złotymi, srebrnymi medalami za zasługi dla pożarnictwa oraz wyróżnieniami odznaką „Strażak Wzorowy” i brązową odznaką „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczani zostali: Bogusław Wójtowicz i Ryszard Grodecki. Srebrne medale otrzymali: Jan Dąbroś, Andrzej Wytrwał, Krystyna Świętek i Józef Dąbroś. Aktu odznaczenia druhów medalami dokonali: marszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak i Komendant PSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński. Ponadto Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP odznaką „Strażak Wzorowy” wyróżniło: Karola Lisowskiego, Przemysława Dąbrosia, Pawła Gila, Grzegorza Wójtowicza, Stanisława Gila, Roberta Wcisłę, Roberta Gila, Rafała Woźniaka, Henryka Kloczkowskiego, Bartłomieja Gila i Dominika Madeja. Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP brązową odznaką „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej” uhonorowało: Agatę Wytrwał, Małgorzatę Cira, Paulinę Dąbroś, Iwonę Woziwoda, Adriannę Dąbroś, Nikoletę Wytrwał, Klaudie Wytrwał, Justynę Noga, Aleksandrę Olearczyk i Patrycję Kowal. Życzenia i podziękowania dla druhów strażaków złożył obecny na uroczystości Marszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przesłał na ręce Wójta Gminy Krystyny Świętek i Prezesa OSP w Borusowej Andrzeja Ruty okolicznościowy list, który został odczytany w czasie trwania imprezy przez Wiesława Lizaka, prowadzącego całą uroczystość. Kolejnym punktem programu była część artystyczna, w której wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Gręboszowie oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie. Występy zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem widowni, która po występie nagrodziła ich gromkimi brawami. Uroczystość uświetniła swoim występem orkiestra dęta z Bolesławia. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.05.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe