Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
środa
18 maja
temperatura: 17°C
wiatr: 9,6 km/h
opady: 0,0 mm

Gminny Konkurs Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Zespół Szkół w Gręboszowie zapraszają: dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych do udziału w Gminnym Konkursie Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy.

Regulamin

Gminnego Konkursu Palm i Plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

 

1. Organizator:

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

2.Współorganizator:

Zespół Szkół w Gręboszowie.

3.Cel imprezy:

- Podtrzymanie, kultywowanie i ochrona przepięknej, ludowej tradycji zdobienia palm, pisanek oraz wytwarzanie przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej.

- Zaszczepienie szacunku i umiłowania kultury ludowej poprzez zainteresowanie społeczeństwa tradycjami wielkanocnymi.

4.Przedmiot konkursu:

Palmy, pisanki zdobione różnymi technikami, plastyka obrzędowa (maski, gaiki, wyroby z ciasta ) oraz wszystkie przejawy plastyki obrzędowej, związanej z daną miejscowością, a powstające w okresie Wielkanocy.

5.Termin i miejsce imprezy:

Plastyka obrzędowa będą przyjmowane do oceny
w dniu 09.04. 2014 r. (środa) w godzinach 1100 –1700 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Palmy w dniu 13.04. br. (niedziela) w godzinach 9 00 – 13 00 w Domu Bractwa Św. Anny w Gręboszowie.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 16.04. br.(środa) o godz. 16 00 w GCKiCz w Gręboszowie.

6.Uczestnicy:

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych oraz placówki oświatowe z terenu gminy Gręboszów, którzy po dzień dzisiejszy podtrzymują i kultywują tradycje obrzędowe Świąt Wielkanocnych .

7.Przepisy ogólne:

- Każdy uczestnik może przedłożyć dowolną ilość eksponatów.

- Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udzielają:

Wiesław Lizak – GCKiCz w Gręboszowie, tel. 6416016 i Joanna Cabaj – Biblioteka tel. 6416026, e-mail:gckgreboszow@interia.pl

8.Ocena i nagrody:

Komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac konkursowych w kategoriach: palma wielkanocna i plastyka obrzędowa. Palmy i plastyka obrzędowa powinny być wykonane z tradycyjnych materiałów i techniką charakterystyczną dla danego regionu. Wyklucza się użycie materiałów współczesnych (barwione trawy, sztuczne kwiaty, wstążki z tworzywa sztucznego, druty itp.)

Najlepszym pracom zostaną przyznane nagrody rzeczowe lub pieniężne, których wysokość uzależniona będzie od pozyskanych środków finansowych.

Interpretacja postanowień niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora.

 

files/pliki/aktualnosci/2014/03marzec/Gminny Konkurs Palm i Plastyki obrzedowej zwiazanej z okresem/Plakat.JPG

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.03.2014 r.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Zespół Szkół w Gręboszowie zapraszają: dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych do udziału w Gminnym Konkursie Palm i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Regulamin Gminnego Konkursu Palm i Plastyki obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy   1. Organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. 2.Współorganizator: Zespół Szkół w Gręboszowie. 3.Cel imprezy: - Podtrzymanie, kultywowanie i ochrona przepięknej, ludowej tradycji zdobienia palm, pisanek oraz wytwarzanie przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej. - Zaszczepienie szacunku i umiłowania kultury ludowej poprzez zainteresowanie społeczeństwa tradycjami wielkanocnymi. 4.Przedmiot konkursu: Palmy, pisanki zdobione różnymi technikami, plastyka obrzędowa (maski, gaiki, wyroby z ciasta ) oraz wszystkie przejawy plastyki obrzędowej, związanej z daną miejscowością, a powstające w okresie Wielkanocy. 5.Termin i miejsce imprezy: Plastyka obrzędowa będą przyjmowane do oceny w dniu 09.04. 2014 r. (środa) w godzinach 1100 –1700 w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Palmy w dniu 13.04. br. (niedziela) w godzinach 9 00 – 13 00 w Domu Bractwa Św. Anny w Gręboszowie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 16.04. br.(środa) o godz. 16 00 w GCKiCz w Gręboszowie. 6.Uczestnicy: Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych oraz placówki oświatowe z terenu gminy Gręboszów, którzy po dzień dzisiejszy podtrzymują i kultywują tradycje obrzędowe Świąt Wielkanocnych . 7.Przepisy ogólne: - Każdy uczestnik może przedłożyć dowolną ilość eksponatów. - Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udzielają: Wiesław Lizak – GCKiCz w Gręboszowie, tel. 6416016 i Joanna Cabaj – Biblioteka tel. 6416026, e-mail:gckgreboszow@interia.pl 8.Ocena i nagrody: Komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac konkursowych w kategoriach: palma wielkanocna i plastyka obrzędowa. Palmy i plastyka obrzędowa powinny być wykonane z tradycyjnych materiałów i techniką charakterystyczną dla danego regionu. Wyklucza się użycie materiałów współczesnych (barwione trawy, sztuczne kwiaty, wstążki z tworzywa sztucznego, druty itp.) Najlepszym pracom zostaną przyznane nagrody rzeczowe lub pieniężne, których wysokość uzależniona będzie od pozyskanych środków finansowych. Interpretacja postanowień niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora.     Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.03.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe