Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
27 września
temperatura: 21°C
wiatr: 6,1 km/h
opady: 0,0 mm

Gminny turniej siatkarzy

Deszczowe niedzielne popołudnie 23 lutego było okazją do rozegrania gminnego turnieju siatkarskiego. O godz. 14.00 gospodarz gminy Wójt Krzysztof Gil powitał zebranych i rozpoczął turniej. Do walki o Puchar Wójta Gminy Gręboszów stanęło 4 zespoły:

1. Biskupice

2. „Sokół” Gręboszów

3. OSP Hubenice-Kozłów

4. Wola Żelichowska-Zawierzbie

Drużyny zagrały po 3 mecze w kolejności ustalonej podczas losowania. W pierwszym spotkaniu stanęły przeciwko sobie zespoły z Biskupic oraz z Woli Żelichowskiej. Lepszym okazał się zespół z Biskupic wygrywając oba sety. Kolejne spotkanie rozegrały drużyny OSP Hubenice-Kozłow oraz „Sokół” Gręboszów. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Ostatecznie oba sety wygrał na przewagi zespół z Gręboszowa.

Drugą kolejkę rozpoczęli siatkarze z Biskupic i Gręboszowa. Po dwóch setach był remis i o zwycięstwie zdecydował tie-break wygrany przez „Sokoła”. Kolejny mecz rozegrały ze sobą drużyny Woli Żelichowskiej-Zawierzbia oraz OSP Hubenice-Kozłów. Do rozstrzygnięcia tego spotkania siatkarze również potrzebowali trzeciego seta. Ostatecznie wygrał zespół OSP Hubenice-Kozłów. Po dwóch kolejkach na czele rankingu z dwiema wygranymi był zespół z Gręboszowa, który aby zdobyć puchar musiał wygrać ostatni mecz. Trzecią decydującą kolejkę zaczęli zawodnicy z Biskupic oraz Hubenic i Kozłowa. Biskupice nie dały szans rywalom i wygrały oba sety. W ostatnim meczu turnieju dużo emocji zagwarantował nam zespół z Woli Żelichowskiej i Zawierzbia, który wygrywając na przewagi drugiego seta doprowadził do tie-breaka. Zespół ten w swoim składzie miał 3 najmłodszych zawodników znacznie odstających wiekiem od pozostałych siatkarzy, ale nie ustępujących im umiejętnościami i zaangażowaniem. Ostatecznie w tie-breaku wygrał zespół z Gręboszowa.

Klasyfikacja końcowa:

1. „Sokół” Gręboszów

2. Biskupice

3. OSP Hubenice-Kozłów

4. Wola Żelichowska-Zawierzbie

Dekoracji drużyn oraz wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Krzysztof Gil. Podziękował wszystkim za udział w zawodach, za ciekawą grę w której nie brakowało pięknych akcji, świetnych serwów oraz skutecznych bloków. Tym turniejem zakończono serię zimowych zawodów organizowanych na miejscowej hali sportowej. Wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach dziękujemy za udział, gratulujemy wyników oraz życzymy sukcesów w dalszej działalności sportowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Grzegorz Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 27.02.2020 r.

Deszczowe niedzielne popołudnie 23 lutego było okazją do rozegrania gminnego turnieju siatkarskiego. O godz. 14.00 gospodarz gminy Wójt Krzysztof Gil powitał zebranych i rozpoczął turniej. Do walki o Puchar Wójta Gminy Gręboszów stanęło 4 zespoły: 1. Biskupice 2. „Sokół” Gręboszów 3. OSP Hubenice-Kozłów 4. Wola Żelichowska-Zawierzbie Drużyny zagrały po 3 mecze w kolejności ustalonej podczas losowania. W pierwszym spotkaniu stanęły przeciwko sobie zespoły z Biskupic oraz z Woli Żelichowskiej. Lepszym okazał się zespół z Biskupic wygrywając oba sety. Kolejne spotkanie rozegrały drużyny OSP Hubenice-Kozłow oraz „Sokół” Gręboszów. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Ostatecznie oba sety wygrał na przewagi zespół z Gręboszowa. Drugą kolejkę rozpoczęli siatkarze z Biskupic i Gręboszowa. Po dwóch setach był remis i o zwycięstwie zdecydował tie-break wygrany przez „Sokoła”. Kolejny mecz rozegrały ze sobą drużyny Woli Żelichowskiej-Zawierzbia oraz OSP Hubenice-Kozłów. Do rozstrzygnięcia tego spotkania siatkarze również potrzebowali trzeciego seta. Ostatecznie wygrał zespół OSP Hubenice-Kozłów. Po dwóch kolejkach na czele rankingu z dwiema wygranymi był zespół z Gręboszowa, który aby zdobyć puchar musiał wygrać ostatni mecz. Trzecią decydującą kolejkę zaczęli zawodnicy z Biskupic oraz Hubenic i Kozłowa. Biskupice nie dały szans rywalom i wygrały oba sety. W ostatnim meczu turnieju dużo emocji zagwarantował nam zespół z Woli Żelichowskiej i Zawierzbia, który wygrywając na przewagi drugiego seta doprowadził do tie-breaka. Zespół ten w swoim składzie miał 3 najmłodszych zawodników znacznie odstających wiekiem od pozostałych siatkarzy, ale nie ustępujących im umiejętnościami i zaangażowaniem. Ostatecznie w tie-breaku wygrał zespół z Gręboszowa. Klasyfikacja końcowa: 1. „Sokół” Gręboszów 2. Biskupice 3. OSP Hubenice-Kozłów 4. Wola Żelichowska-Zawierzbie Dekoracji drużyn oraz wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Krzysztof Gil. Podziękował wszystkim za udział w zawodach, za ciekawą grę w której nie brakowało pięknych akcji, świetnych serwów oraz skutecznych bloków. Tym turniejem zakończono serię zimowych zawodów organizowanych na miejscowej hali sportowej. Wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach dziękujemy za udział, gratulujemy wyników oraz życzymy sukcesów w dalszej działalności sportowej.     Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Grzegorz Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 27.02.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe