Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
24 września
temperatura: 14°C
wiatr: 11,1 km/h
opady: 0,2 mm

100 LAT NIEPODLEGŁEJ

W piątek, 9 listopada br. w Szkole Podstawowej w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i klasy gimnazjalnej przedstawili montaż słowno-muzyczny, zatytułowany „100 lat niepodległej”, w którym można było usłyszeć szereg tradycyjnych pieśni żołnierskich oraz współczesnych piosenek patriotycznych, przeplatanych recytacją wierszy i przypomnieniem wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uroczystość połączona była ze świętem patrona placówki, dlatego też w akademii nie brakowało akcentów i wspomnień o majorze Henryku Sucharskim, bohaterskim obrońcy Westerplatte. Po części artystycznej wszyscy obecni nagrodzili młodych artystów brawami za ich piękny występ.

W szkolnej akademii wzięli udział: przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon, sekretarz Gminy Bronisław Błach, przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Zając, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gręboszowie Jerzy Misterka oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Wiesław Lizak.

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 15.11.2018 r.

W piątek, 9 listopada br. w Szkole Podstawowej w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i klasy gimnazjalnej przedstawili montaż słowno-muzyczny, zatytułowany „100 lat niepodległej”, w którym można było usłyszeć szereg tradycyjnych pieśni żołnierskich oraz współczesnych piosenek patriotycznych, przeplatanych recytacją wierszy i przypomnieniem wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uroczystość połączona była ze świętem patrona placówki, dlatego też w akademii nie brakowało akcentów i wspomnień o majorze Henryku Sucharskim, bohaterskim obrońcy Westerplatte. Po części artystycznej wszyscy obecni nagrodzili młodych artystów brawami za ich piękny występ. W szkolnej akademii wzięli udział: przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon, sekretarz Gminy Bronisław Błach, przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Zając, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gręboszowie Jerzy Misterka oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Wiesław Lizak.     Zdjęcia z wydarzenia           Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 15.11.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe