Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
środa
25 maja
temperatura: 13°C
wiatr: 9,5 km/h
opady: 0,0 mm

Inauguracja roku szkolnego

Przełom sierpnia i września, to nieuchronny koniec wakacji i początek roku szkolnego. Po zasłużonym odpoczynku, dzieci i młodzież wróciły do zajęć szkolnych. Inauguracja roku szkolnego w naszej gminie rozpoczęła się uroczystą mszą św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie. Zaraz po niej wszyscy udali się do Zespołu Szkół w Gręboszowie, gdzie na dziedzińcu dyrektor placówki Jerzy Misterka powitał wszystkich uczniów, którzy od nowego roku szkolnego będą zdobywać wiedzę w murach szkoły w Gręboszowie. Była to wyjątkowa chwila w szczególności dla tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły w Gręboszowie. W uroczystościach inaugurujących rok szkolny 2013/2014 wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz przedstawiciele władz samorządowych. W tym dniu głos zabrali: Wójt Gminy Gręboszów Pani Krystyna Świętek oraz Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Wytrwał. Zgodnie życzyli wszystkim uczniom, aby nadchodzący czas był dla nich doskonałą okazją na zdobycie wiedzy i umiejętności, by odpowiednio spożytkowali ten czas i skorzystali z wiedzy i doświadczenia, jakie pragną im przekazać nauczyciele uczący w tutejszej placówce. Nie zabrakło również i nawiązania do wyjątkowych patronów placówki: Stefanii Łąckiej i majora Henryka Sucharskiego, którzy są wspaniałymi postaciami wartymi naśladowania, o czym powinni pamiętać wszyscy uczniowie uczęszczający do tejże placówki.

Ponadto goście nawiązali również do innego wydarzenia, które jest związane z początkiem września, mianowicie 74. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Zaznaczyli, jak ważne jest, by dzieci i młodzież zawsze pamiętały o tym wydarzeniu. Przewodniczący Rady Wiesław Wytrwał wspomniał również, że tradycją naszej placówki powinny być wyjazdy młodzieży na Westerplatte, do tego wyjątkowego miejsca, z którym nierozerwalnie związane było życie naszego rodaka majora H. Sucharskiego, a które jest dla wszystkich, nie tylko Polaków, wyjątkowym pomnikiem historii.

Opracowanie: W. Lizak

Wprowadzenie: M. Janowiec 03.09.2013 r.

Przełom sierpnia i września, to nieuchronny koniec wakacji i początek roku szkolnego. Po zasłużonym odpoczynku, dzieci i młodzież wróciły do zajęć szkolnych. Inauguracja roku szkolnego w naszej gminie rozpoczęła się uroczystą mszą św. w kościele pw. WNMP w Gręboszowie. Zaraz po niej wszyscy udali się do Zespołu Szkół w Gręboszowie, gdzie na dziedzińcu dyrektor placówki Jerzy Misterka powitał wszystkich uczniów, którzy od nowego roku szkolnego będą zdobywać wiedzę w murach szkoły w Gręboszowie. Była to wyjątkowa chwila w szczególności dla tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły w Gręboszowie. W uroczystościach inaugurujących rok szkolny 2013/2014 wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz przedstawiciele władz samorządowych. W tym dniu głos zabrali: Wójt Gminy Gręboszów Pani Krystyna Świętek oraz Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Wytrwał. Zgodnie życzyli wszystkim uczniom, aby nadchodzący czas był dla nich doskonałą okazją na zdobycie wiedzy i umiejętności, by odpowiednio spożytkowali ten czas i skorzystali z wiedzy i doświadczenia, jakie pragną im przekazać nauczyciele uczący w tutejszej placówce. Nie zabrakło również i nawiązania do wyjątkowych patronów placówki: Stefanii Łąckiej i majora Henryka Sucharskiego, którzy są wspaniałymi postaciami wartymi naśladowania, o czym powinni pamiętać wszyscy uczniowie uczęszczający do tejże placówki. Ponadto goście nawiązali również do innego wydarzenia, które jest związane z początkiem września, mianowicie 74. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Zaznaczyli, jak ważne jest, by dzieci i młodzież zawsze pamiętały o tym wydarzeniu. Przewodniczący Rady Wiesław Wytrwał wspomniał również, że tradycją naszej placówki powinny być wyjazdy młodzieży na Westerplatte, do tego wyjątkowego miejsca, z którym nierozerwalnie związane było życie naszego rodaka majora H. Sucharskiego, a które jest dla wszystkich, nie tylko Polaków, wyjątkowym pomnikiem historii. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: W. Lizak Wprowadzenie: M. Janowiec 03.09.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe