Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,6 km/h
opady: 0,0 mm

IV Gminny Turniej Piłki Siatkowej

W niedzielę 18 lutego 2024 r. rozegrano IV Gminny Turniej Piłki Siatkowej. O godz. 13:30 do walki o Puchar Wójta Gminy Gręboszów stanęło aż 6 zespołów:

 1. Sokół Gręboszów;

 2. Sexy Cats;

 3. Siatkówka Wola Żelichowska;

 4. Gmina Gręboszów;

 5. Nadwiślańskie Luzaki;

 6. Wolania Wola Żelichowska.

Drużyny podzielono na dwie grupy w których zespoły zagrały systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu o zwycięstwie decydował tie-break. Po zaciętych bojach w grupach przyszedł czas na mecze półfinałowe. Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupie zawalczyły ze sobą o grę w finale. W pierwszym meczu półfinałowym stanęły przeciwko sobie drużyny Nadwiślańskich Luzaków i Sokół Gręboszów. Doświadczony zespół Sokoła nie dał szans przeciwnikom i pokonał Luzaków wygrywając oba sety. Drugi mecz półfinału to rywalizacja Gminy Gręboszów i Sexy Cats. W tym spotkaniu bezapelacyjnie wygrała drużyna Gminy Gręboszów, która bez większego wysiłku pokonała młodszych przeciwników. Po meczach półfinałowych rozegrano mecz o najniższe miejsce na podium. Zagrały w nim drużyny Luzaków i Sexy Cats. Pierwszy set był bardzo wyrównany ale ostatecznie zakończył się zwycięstwem Sexy Cats. W drugim secie Luzaki od początku narzuciły swoje warunki gry i wygrały do 11. O zwycięstwie miał zdecydować tie-break. Trzeci set ponownie był bardzo zacięty i wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt. Jednak to Luzaki doprowadziły do zwycięstwa i wywalczyły 3 miejsce na podium. Finał zapowiadał się bardzo ciekawie. O Puchar Wójta stanęli doświadczeni zawodnicy Sokoła oraz reprezentanci Gminy Gręboszów. Spotkanie było bardzo wyrównane. Drużyny walczyły zaciekle, zdobywając punkty na przemian. Jednak to zawodnicy Sokoła doprowadzili do zwycięstwa w pierwszym secie, a potem mimo oporu przeciwnika również do wygranej w drugim. Sokół Gręboszów wygrywając oba sety zagwarantował sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Sokół Gręboszów;
 2. Gmina Gręboszów;
 3. Nadwiślańskie Luzaki;
 4. Sexy Cats;
 5. Wolania Wola Żelichowska;
 6. Siatkówka Wola Żelichowska.

Puchary oraz dyplomy wręczyli Wójt Gminy Gręboszów – Krzysztof Gil oraz Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów – Marek Mosio. Tym turniejem zakończono serię zimowych zawodów organizowanych na miejscowej hali sportowej. Wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach dziękujemy za udział, gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 

 

 

Opracowanie: Grzegorz Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.02.2024 r.

W niedzielę 18 lutego 2024 r. rozegrano IV Gminny Turniej Piłki Siatkowej. O godz. 13:30 do walki o Puchar Wójta Gminy Gręboszów stanęło aż 6 zespołów: Sokół Gręboszów; Sexy Cats; Siatkówka Wola Żelichowska; Gmina Gręboszów; Nadwiślańskie Luzaki; Wolania Wola Żelichowska. Drużyny podzielono na dwie grupy w których zespoły zagrały systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu o zwycięstwie decydował tie-break. Po zaciętych bojach w grupach przyszedł czas na mecze półfinałowe. Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupie zawalczyły ze sobą o grę w finale. W pierwszym meczu półfinałowym stanęły przeciwko sobie drużyny Nadwiślańskich Luzaków i Sokół Gręboszów. Doświadczony zespół Sokoła nie dał szans przeciwnikom i pokonał Luzaków wygrywając oba sety. Drugi mecz półfinału to rywalizacja Gminy Gręboszów i Sexy Cats. W tym spotkaniu bezapelacyjnie wygrała drużyna Gminy Gręboszów, która bez większego wysiłku pokonała młodszych przeciwników. Po meczach półfinałowych rozegrano mecz o najniższe miejsce na podium. Zagrały w nim drużyny Luzaków i Sexy Cats. Pierwszy set był bardzo wyrównany ale ostatecznie zakończył się zwycięstwem Sexy Cats. W drugim secie Luzaki od początku narzuciły swoje warunki gry i wygrały do 11. O zwycięstwie miał zdecydować tie-break. Trzeci set ponownie był bardzo zacięty i wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt. Jednak to Luzaki doprowadziły do zwycięstwa i wywalczyły 3 miejsce na podium. Finał zapowiadał się bardzo ciekawie. O Puchar Wójta stanęli doświadczeni zawodnicy Sokoła oraz reprezentanci Gminy Gręboszów. Spotkanie było bardzo wyrównane. Drużyny walczyły zaciekle, zdobywając punkty na przemian. Jednak to zawodnicy Sokoła doprowadzili do zwycięstwa w pierwszym secie, a potem mimo oporu przeciwnika również do wygranej w drugim. Sokół Gręboszów wygrywając oba sety zagwarantował sobie zwycięstwo w całym turnieju. Klasyfikacja końcowa: Sokół Gręboszów; Gmina Gręboszów; Nadwiślańskie Luzaki; Sexy Cats; Wolania Wola Żelichowska; Siatkówka Wola Żelichowska. Puchary oraz dyplomy wręczyli Wójt Gminy Gręboszów – Krzysztof Gil oraz Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów – Marek Mosio. Tym turniejem zakończono serię zimowych zawodów organizowanych na miejscowej hali sportowej. Wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach dziękujemy za udział, gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych. Zdjęcia z wydarzenia         Opracowanie: Grzegorz Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.02.2024 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe