Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 23°C
wiatr: 13,9 km/h
opady: 0,0 mm

KGW Ujście Jezuickie wygrało 5000 zł!

W wyniku zaangażowania i wzajemnej współpracy Koło Gospodyń Wiejskich Ujście Jezuickie otrzymało dofinansowanie w ramach programu lokalnych inicjatyw "FIO Małopolska Lokalnie-Północ" w kocie 5 000 zł i jest realizatorem projektu u operatora Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. Projekt przebrnął przez szereg ocen, wymaganych kryteriów, rozmowę przed komisją konkursową i po ocenie merytorycznej złożonej oferty uzyskał statut oceny pozytywny. Tym samym w dalszym etapie doszło do podpisania umowy. Przyznany grant w sferze projektu rozwojowego przyczyni się do rozwoju młodej organizacji pozarządowej jaką niewątpliwie jest KGW Ujście Jezuickie. Zaświadczenie o odebraniu funduszy odebrały członkinie Koła Pani Katarzyna Czupryna i Pani Ewa Kowal na spotkaniu wdrożeniowym w Proszowicach.

Autorski projekt "Smacznie i Zdrowo czyli tradycyjnie" przyczyni się do rozwoju młodej organizacji KGW Ujście Jezuickie, jednocześnie pozwoli na realizację celów zapisanych w statucie. Projekt skierowany jest do członków KGW oraz mieszkańców wsi Ujście Jezuickie. Zaplanowane działania to: promocja projektu, rekrutacja uczestników projektu, zakup sprzętu gastronomicznego i przeszkolenie uczestników z bezpiecznej obsługi, wykłady (dietetyk, kucharz), warsztaty kulinarne i degustacja potraw, opracowanie folderu z przepisami, konferencja na zakończenie projektu. Korzyści z realizacji projektu to: rozwój organizacji i poszerzenie obszaru działalności (wyjście na zewnątrz) promocja gminy Gręboszów, aktywizacja wśród członków KWG Ujścia Jezuickiego i mieszkańców tej miejscowości, integracja pokoleń, odniesienie świadomości tradycji kulinarnej w kształtowaniu postaw lokalnej społeczności, naszej "małej ojczyzny", nabycie umiejętności i pracy zespołowej, rozwój pasji kulinarnych, nabycie nowych technik przygotowywania potraw, popularyzacja zdrowego stylu życia i odżywiania.

 

files/pliki/aktualnosci/2019/07lipiec/KGW Ujscie Jezuickie wygralo 5000 zl!/KGW Ujscie Jezuickie wygralo 5000 zl! 1.jpg

 

files/pliki/aktualnosci/2019/07lipiec/KGW Ujscie Jezuickie wygralo 5000 zl!/KGW Ujscie Jezuickie wygralo 5000 zl! 2.jpg

 

 

 

 

 

Opracowanie: Marek Mosio

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.07.2019 r.

W wyniku zaangażowania i wzajemnej współpracy Koło Gospodyń Wiejskich Ujście Jezuickie otrzymało dofinansowanie w ramach programu lokalnych inicjatyw "FIO Małopolska Lokalnie-Północ" w kocie 5 000 zł i jest realizatorem projektu u operatora Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. Projekt przebrnął przez szereg ocen, wymaganych kryteriów, rozmowę przed komisją konkursową i po ocenie merytorycznej złożonej oferty uzyskał statut oceny pozytywny. Tym samym w dalszym etapie doszło do podpisania umowy. Przyznany grant w sferze projektu rozwojowego przyczyni się do rozwoju młodej organizacji pozarządowej jaką niewątpliwie jest KGW Ujście Jezuickie. Zaświadczenie o odebraniu funduszy odebrały członkinie Koła Pani Katarzyna Czupryna i Pani Ewa Kowal na spotkaniu wdrożeniowym w Proszowicach. Autorski projekt "Smacznie i Zdrowo czyli tradycyjnie" przyczyni się do rozwoju młodej organizacji KGW Ujście Jezuickie, jednocześnie pozwoli na realizację celów zapisanych w statucie. Projekt skierowany jest do członków KGW oraz mieszkańców wsi Ujście Jezuickie. Zaplanowane działania to: promocja projektu, rekrutacja uczestników projektu, zakup sprzętu gastronomicznego i przeszkolenie uczestników z bezpiecznej obsługi, wykłady (dietetyk, kucharz), warsztaty kulinarne i degustacja potraw, opracowanie folderu z przepisami, konferencja na zakończenie projektu. Korzyści z realizacji projektu to: rozwój organizacji i poszerzenie obszaru działalności (wyjście na zewnątrz) promocja gminy Gręboszów, aktywizacja wśród członków KWG Ujścia Jezuickiego i mieszkańców tej miejscowości, integracja pokoleń, odniesienie świadomości tradycji kulinarnej w kształtowaniu postaw lokalnej społeczności, naszej "małej ojczyzny", nabycie umiejętności i pracy zespołowej, rozwój pasji kulinarnych, nabycie nowych technik przygotowywania potraw, popularyzacja zdrowego stylu życia i odżywiania.               Opracowanie: Marek Mosio Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.07.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe