Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Monday
29 maja
temperatura: 10°C
wiatr: 7,3 km/h
opady: 0,0 mm

Kolędnicy Misyjni pomogą dzieciom w Syrii i Libanie

Od 25 lat Kolędnicy Misyjni, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, wyruszają na kolędniczy szlak, aby zbierać ofiary na pomoc rówieśnikom w innych częściach świata, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Kolędnicy Misyjni to projekt Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci organizowany w wymiarze ogólnopolskim od 1993 roku. Młodzi kolędnicy każdego roku odwiedzający domy na terenie swojej parafii, kolędowali i kwestowali na rzecz potrzebujących. W tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.

Z powodu toczącej się w Syrii wojny życie straciło 0,5 mln mieszkańców tego kraju, a 70 tys. zmarło z powodu braku wody, żywności, zimna oraz odniesionych ran i chorób. Miliony ludzi straciły domy, miejsca pracy i bliskich. Ich serca i umysły zostały ciężko zranione strachem i przerażającymi doświadczeniami – widokiem ciał osób bliskich i znajomych pod gruzami budynków, krzykiem zrozpaczonych ludzi i panującej nędzy. Prawie 1,5 mln Syryjczyków uciekło do Libanu, w którym, z powodu napływu uchodźców, liczba mieszkańców żyjących w skrajnej biedzie zwiększyła się o 110 proc.

W parafii Gręboszów kwestowali: Antoni Adamczyk, Patrycja Grabiec, Klaudia Mosio, Anna Kawa, Oliwia Surowiec, Nikodem Sobota, Paweł Marcinkowski, Gabrysia Woźniak, Filip Gaweł, Gabriel Gaweł, Wiktor Sobota, Jakub Marek, Dawid Misiaszek, Paweł Kaczówka, Nikodem Świętek, Bartek Garbarz, Konrad Zieliński, Natalia Zielińska, Izabela Koziara, Natalia Smoła, Wojciech Sarat, Zuzanna Kaczówka, Ola Smolik i Sebastian Smolik.

Kolędnicy misyjni w parafii Gręboszów zebrali kwotę: 3095,50 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 11.01.2018 r.

Od 25 lat Kolędnicy Misyjni, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, wyruszają na kolędniczy szlak, aby zbierać ofiary na pomoc rówieśnikom w innych częściach świata, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Kolędnicy Misyjni to projekt Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci organizowany w wymiarze ogólnopolskim od 1993 roku. Młodzi kolędnicy każdego roku odwiedzający domy na terenie swojej parafii, kolędowali i kwestowali na rzecz potrzebujących. W tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. Z powodu toczącej się w Syrii wojny życie straciło 0,5 mln mieszkańców tego kraju, a 70 tys. zmarło z powodu braku wody, żywności, zimna oraz odniesionych ran i chorób. Miliony ludzi straciły domy, miejsca pracy i bliskich. Ich serca i umysły zostały ciężko zranione strachem i przerażającymi doświadczeniami – widokiem ciał osób bliskich i znajomych pod gruzami budynków, krzykiem zrozpaczonych ludzi i panującej nędzy. Prawie 1,5 mln Syryjczyków uciekło do Libanu, w którym, z powodu napływu uchodźców, liczba mieszkańców żyjących w skrajnej biedzie zwiększyła się o 110 proc. W parafii Gręboszów kwestowali: Antoni Adamczyk, Patrycja Grabiec, Klaudia Mosio, Anna Kawa, Oliwia Surowiec, Nikodem Sobota, Paweł Marcinkowski, Gabrysia Woźniak, Filip Gaweł, Gabriel Gaweł, Wiktor Sobota, Jakub Marek, Dawid Misiaszek, Paweł Kaczówka, Nikodem Świętek, Bartek Garbarz, Konrad Zieliński, Natalia Zielińska, Izabela Koziara, Natalia Smoła, Wojciech Sarat, Zuzanna Kaczówka, Ola Smolik i Sebastian Smolik. Kolędnicy misyjni w parafii Gręboszów zebrali kwotę: 3095,50 złotych.     Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 11.01.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe