Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 21°C
wiatr: 9,1 km/h
opady: 0,0 mm

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ POWODZIOWĄ

Informujemy Klientów Spółki z terenów naszego działania (Dąbrowa Tarnowska, Żabno, Olesno, Gręboszów), że w związku z podtopieniami istnieje ewentualność wystąpienia następujących zjawisk na sieciach eksploatowanych przez RPWiK w Dąbrowie Tarnowskiej:

1. w systemie kanalizacyjnym, zwłaszcza po ustąpieniu wód powierzchniowych, może dochodzić do zatorów na połączeniach przyłaczy do sieci, zwłaszcza wyposażonych w klapy bezpieczeństwa. Prosimy zgłaszać niepokojące Państwa sytuacje na numer alarmowy RPWiK, będą one realizowane sukcesywnie. Spółka prowadzi w tym zakresie bieżące działania prewencyjne.

2. w systemie dostarczania wody, w momencie rozpoczęcia prac porządkowych po powodzi i podtopieniach, dojdzie do radykalnego wzrostu nierównomiernych rozbiorów wody. Ta sytuacja może spowodować punktowo zjawisko “żółtej wody”, z powodu wymywania związków manganu i żelaza z rur wodociągowych. Prosimy zwracać na to uwagę, zwłaszcza przy korzystaniu z urządzeń agd i zgłaszać te sytuacje jak wyżej. Spółka będzie prowadzić skoordynowane płukanie newralgicznych odciknów sieci.

Zapewniamy, że pomimo tej trudnej sytuacji, woda jest bezpieczna dla ludzi zarówno pod względem bakteriologicznym jak i fizykochemicznym, oraz posiadamy dostateczne jej zasoby na naszych ujęciach i w zbiornikach wyrównawczych do skutecznego zaspokojenia Państwa potrzeb. 

Zarząd RPWiK w Dąbrowie Tarnowskiej Spółki z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.05.2019 r.

Informujemy Klientów Spółki z terenów naszego działania (Dąbrowa Tarnowska, Żabno, Olesno, Gręboszów), że w związku z podtopieniami istnieje ewentualność wystąpienia następujących zjawisk na sieciach eksploatowanych przez RPWiK w Dąbrowie Tarnowskiej: 1. w systemie kanalizacyjnym, zwłaszcza po ustąpieniu wód powierzchniowych, może dochodzić do zatorów na połączeniach przyłaczy do sieci, zwłaszcza wyposażonych w klapy bezpieczeństwa. Prosimy zgłaszać niepokojące Państwa sytuacje na numer alarmowy RPWiK, będą one realizowane sukcesywnie. Spółka prowadzi w tym zakresie bieżące działania prewencyjne. 2. w systemie dostarczania wody, w momencie rozpoczęcia prac porządkowych po powodzi i podtopieniach, dojdzie do radykalnego wzrostu nierównomiernych rozbiorów wody. Ta sytuacja może spowodować punktowo zjawisko “żółtej wody”, z powodu wymywania związków manganu i żelaza z rur wodociągowych. Prosimy zwracać na to uwagę, zwłaszcza przy korzystaniu z urządzeń agd i zgłaszać te sytuacje jak wyżej. Spółka będzie prowadzić skoordynowane płukanie newralgicznych odciknów sieci. Zapewniamy, że pomimo tej trudnej sytuacji, woda jest bezpieczna dla ludzi zarówno pod względem bakteriologicznym jak i fizykochemicznym, oraz posiadamy dostateczne jej zasoby na naszych ujęciach i w zbiornikach wyrównawczych do skutecznego zaspokojenia Państwa potrzeb.  Zarząd RPWiK w Dąbrowie Tarnowskiej Spółki z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Tarnowskiej.                                                 Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.05.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe