Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
sobota
25 czerwca
temperatura: 27°C
wiatr: 15,6 km/h
opady: 0,0 mm

KONCERT DZIĘKCZYNNY ZA BEATYFIKACJĘ JANA PAWŁA II

W niedziele Miłosierdzia Bożego wszyscy byliśmy świadkami niezwykle doniosłego i bardzo ważnego wydarzenia jakim była kanonizacja Sługi Bożego Jana Pawła II. Nasz wspaniały rodak, który gościł na naszej gręboszowskiej ziemi dołączył do grona świętych.
By uczcić ten wyjątkowy moment, pragnąc tym samym wyrazić wdzięczność za beatyfikację, jak i oddać hołd tej wybitnej postaci Papieża Polaka, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa zorganizowało w dniu 1 maja br. koncert dziękczynny, w którym wystąpił tarnowski zespół „BETANIA”. Zgromadzona w tym dniu publiczność wysłuchała kilkunastu utworów o tematyce religijnej w przepięknych klasycznych aranżacjach. Solista - Marcin Walkowicz śpiewał utwory w języku polskim, włoskim i francuskim. Akompaniował mu zespół w składzie: Agnieszka Roman (pianino), Karolina Wrona (skrzypce I), Beata Chrobak (skrzypce II), Katarzyna Wrona (wiolonczela) i Dominik Chrobak (klarnet).

Podczas koncertu ks. dr Ryszard Banach podzielił się swoimi niezwykłymi wspomnieniami o Karolu Wojtyle, jeszcze z czasów studiów w Lublinie. Ksiądz Prałat wspominał również uroczystość odsłonięcia i poświęcenia epitafiów ku czci majora Henryka Sucharskiego i jego duchowego przewodnika ks. Piotra Halaka, która odbyła się w gręboszowskim kościele 14 listopada 1971 roku. Dokonał tego ówczesny kardynał Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 07.05.2014 r.

W niedziele Miłosierdzia Bożego wszyscy byliśmy świadkami niezwykle doniosłego i bardzo ważnego wydarzenia jakim była kanonizacja Sługi Bożego Jana Pawła II. Nasz wspaniały rodak, który gościł na naszej gręboszowskiej ziemi dołączył do grona świętych. By uczcić ten wyjątkowy moment, pragnąc tym samym wyrazić wdzięczność za beatyfikację, jak i oddać hołd tej wybitnej postaci Papieża Polaka, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa zorganizowało w dniu 1 maja br. koncert dziękczynny, w którym wystąpił tarnowski zespół „BETANIA”. Zgromadzona w tym dniu publiczność wysłuchała kilkunastu utworów o tematyce religijnej w przepięknych klasycznych aranżacjach. Solista - Marcin Walkowicz śpiewał utwory w języku polskim, włoskim i francuskim. Akompaniował mu zespół w składzie: Agnieszka Roman (pianino), Karolina Wrona (skrzypce I), Beata Chrobak (skrzypce II), Katarzyna Wrona (wiolonczela) i Dominik Chrobak (klarnet). Podczas koncertu ks. dr Ryszard Banach podzielił się swoimi niezwykłymi wspomnieniami o Karolu Wojtyle, jeszcze z czasów studiów w Lublinie. Ksiądz Prałat wspominał również uroczystość odsłonięcia i poświęcenia epitafiów ku czci majora Henryka Sucharskiego i jego duchowego przewodnika ks. Piotra Halaka, która odbyła się w gręboszowskim kościele 14 listopada 1971 roku. Dokonał tego ówczesny kardynał Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 07.05.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe