Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 18°C
wiatr: 11,1 km/h
opady: 0,0 mm

Koncert kolęd Tarnowskiego Chóru Gos.pl

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl, który odbędzie się 19 stycznia 2020 roku o godz. 16.00 w sali GCKiCz. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Nie zabraknie również tradycyjnych utworów muzyki gospel. Tarnowski Chór Gos.pl zaprezentuje się w wersji akustycznej – przy akompaniamencie pianina, na którym zagra Bartłomiej Szułakiewicz – kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer.

Przed koncertem zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnikom  Konkursu Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Bożonarodzeniowym.

Tarnowski Chór Gos.pl – to jedyny chór w mieście i gminie Tarnów specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce przynoszącej ludziom radość, nadzieję i duchowe ukojenie. Powstał w 2003 roku, a dziś jest wielopokoleniowym kolażem talentów i głosów, który wypracował sobie dobrą markę nie tylko na tarnowskiej scenie muzycznej. Na przestrzeni lat wykonał dziesiątki koncertów w wielu miejscach na terenie Polski, promując miasto Tarnów oraz prowadząc działalność ewangelizacyjną wśród członków i słuchaczy. Z radością angażuje się także w rozmaite akcje charytatywne i dobroczynne.

 

1 Koncert koled Tarnowskiego Choru Gos.pl.jpg

fot. Paweł Topolski

Trzonem zespołu jest trzydziestoosobowy chór, śpiewający w trzech głosach (sopran, alt i tenor), któremu towarzyszy sekcja instrumentalna złożona z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego. Na czele chóru stoi kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer – Bartłomiej Szułakiewicz. Chórem dyrygują Anna Piotrowska oraz Katarzyna Wrona.

 

2 Koncert koled Tarnowskiego Choru Gos.pl.jpg

fot. Paweł Topolski

Głównym nurtem muzycznym zespołu jest muzyka określana jako contemporary gospel, bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA, wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka, popu i hip-hopu. Repertuar zespołu GOS.PL od chwili powstania do dziś obejmuje blisko 170 utworów. Są to zarówno typowe pieśni gospel i negro spirituals, jak i utwory gospel w polskim wydaniu oraz kolędy.

 

3 Koncert koled Tarnowskiego Choru Gos.pl.jpg

fot. Paweł Topolski

Najważniejszym celem istnienia Tarnowskiego Chóru Gos.pl jest wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo „Gospel” w tłumaczeniu to właśnie „Ewangelia” (God Spell – Słowo Boże), dlatego co miesiąc chór przygotowuje nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele pw. Św. Krzyża i Św. Filipa Neri, a obecnie w Kościele Akademickim pw. Św. Józefa w Tarnowie.

Materiały video:

Koncert Jubileuszowy 15-lecia Tarnowskiego Chóru GOS.PL – Ty jesteś dobry

Gala 10 lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO – O niebo lepiej

Gala 10 lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO – Tolerancja

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.01.2020 r.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl, który odbędzie się 19 stycznia 2020 roku o godz. 16.00 w sali GCKiCz. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Nie zabraknie również tradycyjnych utworów muzyki gospel. Tarnowski Chór Gos.pl zaprezentuje się w wersji akustycznej – przy akompaniamencie pianina, na którym zagra Bartłomiej Szułakiewicz – kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer. Przed koncertem zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnikom  Konkursu Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Bożonarodzeniowym. Tarnowski Chór Gos.pl – to jedyny chór w mieście i gminie Tarnów specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce przynoszącej ludziom radość, nadzieję i duchowe ukojenie. Powstał w 2003 roku, a dziś jest wielopokoleniowym kolażem talentów i głosów, który wypracował sobie dobrą markę nie tylko na tarnowskiej scenie muzycznej. Na przestrzeni lat wykonał dziesiątki koncertów w wielu miejscach na terenie Polski, promując miasto Tarnów oraz prowadząc działalność ewangelizacyjną wśród członków i słuchaczy. Z radością angażuje się także w rozmaite akcje charytatywne i dobroczynne.   fot. Paweł Topolski Trzonem zespołu jest trzydziestoosobowy chór, śpiewający w trzech głosach (sopran, alt i tenor), któremu towarzyszy sekcja instrumentalna złożona z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego. Na czele chóru stoi kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer – Bartłomiej Szułakiewicz. Chórem dyrygują Anna Piotrowska oraz Katarzyna Wrona.   fot. Paweł Topolski Głównym nurtem muzycznym zespołu jest muzyka określana jako contemporary gospel, bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA, wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka, popu i hip-hopu. Repertuar zespołu GOS.PL od chwili powstania do dziś obejmuje blisko 170 utworów. Są to zarówno typowe pieśni gospel i negro spirituals, jak i utwory gospel w polskim wydaniu oraz kolędy.   fot. Paweł Topolski Najważniejszym celem istnienia Tarnowskiego Chóru Gos.pl jest wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo „Gospel” w tłumaczeniu to właśnie „Ewangelia” (God Spell – Słowo Boże), dlatego co miesiąc chór przygotowuje nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele pw. Św. Krzyża i Św. Filipa Neri, a obecnie w Kościele Akademickim pw. Św. Józefa w Tarnowie. Materiały video: Koncert Jubileuszowy 15-lecia Tarnowskiego Chóru GOS.PL – Ty jesteś dobry Gala 10 lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO – O niebo lepiej Gala 10 lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO – Tolerancja           Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.01.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe