Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
środa
17 sierpnia
temperatura: 28°C
wiatr: 10,2 km/h
opady: 0,0 mm

KONCERT KOLĘD W CENTRUM KULTURY

W polskiej tradycji związanej z okresem Świąt Bożego Narodzenia szczególne miejsce zajmują kolędy i pastorałki. Stanowią one wyjątkowe dopełnienie i nieodzowny element obchodów tego radosnego święta. Charakterystyczna jest przede wszystkim wyjątkowa różnorodność i bogactwo pieśni bożonarodzeniowych. Wybrane świąteczne kompozycje mogliśmy usłyszeć w piątek, 24 stycznia br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów szkółki gry na instrumentach klawiszowych prowadzonej przez Krzysztofa Romana.

Koncert był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy i trzeba przyznać małym egzaminem dla uczniów pobierających lekcje gry. Cześć z nich po raz pierwszy mogła zaprezentować swoje muzyczne umiejętności szerszej grupie odbiorców. Na widowni zasiedli najbliżsi naszych małych artystów, którzy oklaskami nagradzali wszystkich, którzy w tym dniu grali i śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. W koncercie wystąpiło 12 wykonawców: Angelina Niejadlik, Natalia Zawada, Karolina Dąbroś, Ewelina Rumas, Patryk Trela, Natalia Koziara, Krzysztof Rumas, Ewelina Surdel, Ola Grabiec, Karolina Sarat, Katarzyna Kmiecik i Dawid Dymon. Koncert zakończył się wyjątkowym akcentem, gdyż wszyscy uczniowie oraz obecni na sali widzowie zaśpiewali najpiękniejszą polską kołysankę: Lulajże Jezuniu. Akompaniowali: na instrumencie klawiszowym Dawid Dymon oraz na trąbce Krzysztof Roman.

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.01.2014 r.

W polskiej tradycji związanej z okresem Świąt Bożego Narodzenia szczególne miejsce zajmują kolędy i pastorałki. Stanowią one wyjątkowe dopełnienie i nieodzowny element obchodów tego radosnego święta. Charakterystyczna jest przede wszystkim wyjątkowa różnorodność i bogactwo pieśni bożonarodzeniowych. Wybrane świąteczne kompozycje mogliśmy usłyszeć w piątek, 24 stycznia br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów szkółki gry na instrumentach klawiszowych prowadzonej przez Krzysztofa Romana. Koncert był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy i trzeba przyznać małym egzaminem dla uczniów pobierających lekcje gry. Cześć z nich po raz pierwszy mogła zaprezentować swoje muzyczne umiejętności szerszej grupie odbiorców. Na widowni zasiedli najbliżsi naszych małych artystów, którzy oklaskami nagradzali wszystkich, którzy w tym dniu grali i śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. W koncercie wystąpiło 12 wykonawców: Angelina Niejadlik, Natalia Zawada, Karolina Dąbroś, Ewelina Rumas, Patryk Trela, Natalia Koziara, Krzysztof Rumas, Ewelina Surdel, Ola Grabiec, Karolina Sarat, Katarzyna Kmiecik i Dawid Dymon. Koncert zakończył się wyjątkowym akcentem, gdyż wszyscy uczniowie oraz obecni na sali widzowie zaśpiewali najpiękniejszą polską kołysankę: Lulajże Jezuniu. Akompaniowali: na instrumencie klawiszowym Dawid Dymon oraz na trąbce Krzysztof Roman. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.01.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe