Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
8 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 9,1 km/h
opady: 2,1 mm

Koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl w Gręboszowie

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl, zatytułowany „Językami ludzi i Aniołów”, który odbędzie się 15 stycznia 2017 roku o godz. 16.30 w sali GCKiCz. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w kilku językach, m. in. po polsku, angielsku, niemiecku, hiszpańsku, a nawet w języku esperanto. Nie zabraknie również tradycyjnych utworów muzyki gospel. Podczas koncertu usłyszymy Chór w wersji akustycznej – przy akompaniamencie pianina, na którym zagra Bartłomiej Szułakiewicz – kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer.

 Tarnowski Chór Gos.pl od 14 lat tworzony jest przez pasjonatów wspólnego muzykowania, zapaleńców, którzy swoim śpiewem przekazują radość i przesłanie płynące z Ewangelii. Na czele chóru stoi od wielu lat związany aktywnie z tarnowskim środowiskiem muzycznym kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer - Bartłomiej Szułakiewicz. Chórem dyryguje Anna Piotrowska. Opiekunami duchowymi są: filipin x Paweł Cyz oraz x Andrzej Augustyn.

Od 2014 r. Chór aktywnie włącza się w wydarzenia odbywające się w ramach prestiżowego Festiwalu 7 x GOSPEL w Krakowie. W kwietniu 2015 r. muzycy i chórzyści Tarnowskiego Chóru GOS.PL towarzyszyli na scenie - wykonując wspólnie utwory - takim wielkim artystom jak Mieczysław Szcześniak i Monika Kuszyńska. Koncert ten odbył się podczas uroczystej Gali X-lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, z którym Chór GOS.PL współpracuje już od wielu lat. A w czerwcu 2016 r. na zaproszenie Kościoła Chrześcijan Baptystów wziął udział we wspólnym koncercie z Johnson FerryBaptist Choir z Marietty (Georgia), który odbył się na tarnowskim Rynku w ramach High School Choir Tour.

files/pliki/aktualnosci/2016/12grudzien/Juz wkrotce, 15 stycznia 2017 roku o godz. 16.30 zapraszamy do G/IMG_9608.jpg

 Jednak najistotniejsze jest, że cały czas głównym celem Tarnowskiego Chóru GOS.PL jest działalność ewangelizacyjna poprzez muzykę, wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo gospel w tłumaczeniu to właśnie „ewangelia”, dlatego co najmniej raz w miesiącu Chór GOS.PL przygotowuje niezwykłą i nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele xx Filipinów, a obecnie w Kościele Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa, z którym od września 2011 r. chór jest ściśle związany głównie za sprawą jednego z opiekunów duchowych ks. Andrzeja Augustyna.

files/pliki/aktualnosci/2016/12grudzien/Juz wkrotce, 15 stycznia 2017 roku o godz. 16.30 zapraszamy do G/IMG_9429.jpg

 W czerwcu 2014 r. miała miejsce premiera pierwszej płyty studyjnej Tarnowskiego Chóru Gos.pl, która wydana została z okazji dziesięciolecia istnienia chóru.

 Obecny skład Tarnowskiego Chóru GOS.PL to blisko trzydzieści osób śpiewających w trzech głosach - sopran, alt i tenor. Towarzysząca Chórowi sekcja instrumentalna składa się z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Tarnowski Chór Gos.pl

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.01.2017 r.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl, zatytułowany „Językami ludzi i Aniołów”, który odbędzie się 15 stycznia 2017 roku o godz. 16.30 w sali GCKiCz. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w kilku językach, m. in. po polsku, angielsku, niemiecku, hiszpańsku, a nawet w języku esperanto. Nie zabraknie również tradycyjnych utworów muzyki gospel. Podczas koncertu usłyszymy Chór w wersji akustycznej – przy akompaniamencie pianina, na którym zagra Bartłomiej Szułakiewicz – kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer.  Tarnowski Chór Gos.pl od 14 lat tworzony jest przez pasjonatów wspólnego muzykowania, zapaleńców, którzy swoim śpiewem przekazują radość i przesłanie płynące z Ewangelii. Na czele chóru stoi od wielu lat związany aktywnie z tarnowskim środowiskiem muzycznym kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer - Bartłomiej Szułakiewicz. Chórem dyryguje Anna Piotrowska. Opiekunami duchowymi są: filipin x Paweł Cyz oraz x Andrzej Augustyn. Od 2014 r. Chór aktywnie włącza się w wydarzenia odbywające się w ramach prestiżowego Festiwalu 7 x GOSPEL w Krakowie. W kwietniu 2015 r. muzycy i chórzyści Tarnowskiego Chóru GOS.PL towarzyszyli na scenie - wykonując wspólnie utwory - takim wielkim artystom jak Mieczysław Szcześniak i Monika Kuszyńska. Koncert ten odbył się podczas uroczystej Gali X-lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, z którym Chór GOS.PL współpracuje już od wielu lat. A w czerwcu 2016 r. na zaproszenie Kościoła Chrześcijan Baptystów wziął udział we wspólnym koncercie z Johnson FerryBaptist Choir z Marietty (Georgia), który odbył się na tarnowskim Rynku w ramach High School Choir Tour.  Jednak najistotniejsze jest, że cały czas głównym celem Tarnowskiego Chóru GOS.PL jest działalność ewangelizacyjna poprzez muzykę, wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo gospel w tłumaczeniu to właśnie „ewangelia”, dlatego co najmniej raz w miesiącu Chór GOS.PL przygotowuje niezwykłą i nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele xx Filipinów, a obecnie w Kościele Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa, z którym od września 2011 r. chór jest ściśle związany głównie za sprawą jednego z opiekunów duchowych ks. Andrzeja Augustyna.  W czerwcu 2014 r. miała miejsce premiera pierwszej płyty studyjnej Tarnowskiego Chóru Gos.pl, która wydana została z okazji dziesięciolecia istnienia chóru.  Obecny skład Tarnowskiego Chóru GOS.PL to blisko trzydzieści osób śpiewających w trzech głosach - sopran, alt i tenor. Towarzysząca Chórowi sekcja instrumentalna składa się z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego.                     Źródło: Tarnowski Chór Gos.pl Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.01.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe