Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
24 września
temperatura: 13°C
wiatr: 11,1 km/h
opady: 0,1 mm

Konserwacja potoku Hubenickiego

Wiosną tego roku oraz w późniejszym czasie, Wójt Gminy Gręboszów wnioskował do RZGW w Krakowie o przebudowę potoku Hubenickiego oraz Kanału Zybilkiewicza I celem poprawy przepustowości tych cieków wodnych. Ostatecznie udało się spowodować prace konserwacyjne na potoku Hubenickim na długości 12,2 km. Aktualnie prace te dobiegają końca, a polegały one na odmuleniu i oczyszczeniu koryta w celu udrożnienia przepływu. Potok Hubenicki zarządzany jest przez Polskie Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie i to właśnie ta instytucja odpowiada za jego utrzymanie oraz nadzoruje prace na nim prowadzone. Potok Hubenicki jest jednym z głównych cieków wodnych zbierających wody opadowe z terenu naszej gminy, dlatego tak ważne dla naszego społeczeństwa jest jego odpowiednie utrzymanie.

W dalszym ciągu będziemy lobbować na rzecz gruntownej modernizacji sieci melioracyjnej w naszej gminie.

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Grzegorz Dymon

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.10.2020 r.

Wiosną tego roku oraz w późniejszym czasie, Wójt Gminy Gręboszów wnioskował do RZGW w Krakowie o przebudowę potoku Hubenickiego oraz Kanału Zybilkiewicza I celem poprawy przepustowości tych cieków wodnych. Ostatecznie udało się spowodować prace konserwacyjne na potoku Hubenickim na długości 12,2 km. Aktualnie prace te dobiegają końca, a polegały one na odmuleniu i oczyszczeniu koryta w celu udrożnienia przepływu. Potok Hubenicki zarządzany jest przez Polskie Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie i to właśnie ta instytucja odpowiada za jego utrzymanie oraz nadzoruje prace na nim prowadzone. Potok Hubenicki jest jednym z głównych cieków wodnych zbierających wody opadowe z terenu naszej gminy, dlatego tak ważne dla naszego społeczeństwa jest jego odpowiednie utrzymanie. W dalszym ciągu będziemy lobbować na rzecz gruntownej modernizacji sieci melioracyjnej w naszej gminie. Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Grzegorz Dymon Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.10.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe