Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
24 września
temperatura: 14°C
wiatr: 11,1 km/h
opady: 0,2 mm

Kredyty klęskowe dla rolników, którzy ponieśli straty spowodowane przez suszę

Kredyty klęskowe - ARiMR spłaca za rolników część odsetek od kredytu
Warunki uzyskania kredytu klęskowego:

1. Warunek konieczny - trzeba posiadać protokół oszacowania szkód przez komisje powołane przez wojewodów  - wniosek o powołanie komisji składa do wojewody wójt lub burmistrz. Zapytaj w gminie czy taki wniosek został złożony.

2. Wypełnij wniosek o kredyt klęskowy na formularzu przygotowanym przez ARiMR - dokument możesz wydrukować ze strony www.arimr.gov.pl lub otrzymać w banku.

3. Przygotuj inne dokumenty wymagane przez bank.

Kto może ubiegać się o kredyt?

Indywidualni rolnicy, mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, a także duże przedsiębiorstwa. 

Procedura ubiegania się o kredyt:

 

files/pliki/aktualnosci/2018/07lipiec/Kredyty kleskowe dla ro/1.JPG

 

 

Gdzie ubiegać się o kredyt klęskowy?

O kredyt klęskowy można ubiegać się w następujących bankach:

  • Bank PEKAO S.A.,
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone w nim Banki Spółdzielcze,
  • SGB-Bank S.A., a także zrzeszone w nim Banki Spółdzielcze,
  • Bank BGŻ BNP Paribas S.A.,
  • Bank Zachodni WBK S.A.,
  • Krakowski Bank Spółdzielczy.

Uwaga: okres kredytowania i okres karencji w spłacie kredytu rolnik ustala z bankiem. Opłaty i prowizje można negocjować indywidualnie z bankiem.

Szczegółowe informacje: www.arimr.gov.pl zakładka Susza. 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.07.2018 r.

Kredyty klęskowe - ARiMR spłaca za rolników część odsetek od kredytu Warunki uzyskania kredytu klęskowego: 1. Warunek konieczny - trzeba posiadać protokół oszacowania szkód przez komisje powołane przez wojewodów  - wniosek o powołanie komisji składa do wojewody wójt lub burmistrz. Zapytaj w gminie czy taki wniosek został złożony. 2. Wypełnij wniosek o kredyt klęskowy na formularzu przygotowanym przez ARiMR - dokument możesz wydrukować ze strony www.arimr.gov.pl lub otrzymać w banku. 3. Przygotuj inne dokumenty wymagane przez bank. Kto może ubiegać się o kredyt? Indywidualni rolnicy, mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, a także duże przedsiębiorstwa.  Procedura ubiegania się o kredyt:       Gdzie ubiegać się o kredyt klęskowy? O kredyt klęskowy można ubiegać się w następujących bankach: Bank PEKAO S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone w nim Banki Spółdzielcze, SGB-Bank S.A., a także zrzeszone w nim Banki Spółdzielcze, Bank BGŻ BNP Paribas S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy. Uwaga: okres kredytowania i okres karencji w spłacie kredytu rolnik ustala z bankiem. Opłaty i prowizje można negocjować indywidualnie z bankiem. Szczegółowe informacje: www.arimr.gov.pl zakładka Susza.                Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.07.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe