Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
28 września
temperatura: 17°C
wiatr: 10,9 km/h
opady: 0,0 mm

MAŁOPOLSCY TERYTORIALSI ZŁOŻĄ PRZYSIĘGĘ WOJSKOWĄ

W niedzielę 13 grudnia w podkrakowskiej Rząsce słowa roty przysięgi wojskowej wypowie kolejnych 30 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) im. gen. Leopolda OKULICKIEGO. Będzie to trzecia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy OT.

Uroczysta przysięga

W niedzielę 13 grudnia o godzinie 11.00 na terenie Jednostki Wojskowej w Rząsce 30 żołnierzy 11 MBOT złoży uroczystą przysięgę wojskową. Nałożone obostrzenia epidemiczne sprawiają, że przysięga będzie zamknięta dla gości.
Aby to częściowo zrekompensować, wydarzenie będzie transmitowane „na żywo” w Internecie.

- To trzeci taki przypadek, kiedy rodziny żołnierzy składających przysięgę nie będą mogły towarzyszyć swoim najbliższym. Dlatego też oprócz relacji internetowej zapewnimy profesjonalną obsługę fotograficzną. Dzięki temu będziemy mogli wręczyć żołnierzom pamiątkę najwyższej jakości - mówi Dowódca Brygady płk Krzysztof GONCERZ.

Szkolenie

Od 28 listopada trwa intensywne 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze kolejnych ochotników z województwa małopolskiego. Popularna „szesnastka” to pierwsze zetknięcie ze służbą wojskową. W jej trakcie nabywają wiedzę i umiejętności z zakresum.in. podstaw taktyki, topografii, przetrwania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Żołnierze szkoleni są z użyciem najnowocześniejszego sprzętu, w tym polskich karabinków MSBS Grot (5,56 mm).

Kto może ubiegać się o służbę w 11 MBOT?

Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.

Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

 

 

MALOPOLSCY TERYTORIALSI ZLOZA PRZYSIEGE WOJSKOWA 1.jpg

MALOPOLSCY TERYTORIALSI ZLOZA PRZYSIEGE WOJSKOWA 2.jpg

files/pliki/aktualnosci/2020/12grudzien/MALOPOLSCY TERYTORIALSI ZLOZA PRZYSIEGE/MALOPOLSCY TERYTORIALSI ZLOZA PRZYSIEGE WOJSKOWA 3.jpg

MALOPOLSCY TERYTORIALSI ZLOZA PRZYSIEGE WOJSKOWA 4.jpg

files/pliki/aktualnosci/2020/12grudzien/MALOPOLSCY TERYTORIALSI ZLOZA PRZYSIEGE/MALOPOLSCY TERYTORIALSI ZLOZA PRZYSIEGE WOJSKOWA 5.jpg

MALOPOLSCY TERYTORIALSI ZLOZA PRZYSIEGE WOJSKOWA 6.jpg

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.12.2020 r.

W niedzielę 13 grudnia w podkrakowskiej Rząsce słowa roty przysięgi wojskowej wypowie kolejnych 30 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) im. gen. Leopolda OKULICKIEGO. Będzie to trzecia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy OT. Uroczysta przysięga W niedzielę 13 grudnia o godzinie 11.00 na terenie Jednostki Wojskowej w Rząsce 30 żołnierzy 11 MBOT złoży uroczystą przysięgę wojskową. Nałożone obostrzenia epidemiczne sprawiają, że przysięga będzie zamknięta dla gości. Aby to częściowo zrekompensować, wydarzenie będzie transmitowane „na żywo” w Internecie. - To trzeci taki przypadek, kiedy rodziny żołnierzy składających przysięgę nie będą mogły towarzyszyć swoim najbliższym. Dlatego też oprócz relacji internetowej zapewnimy profesjonalną obsługę fotograficzną. Dzięki temu będziemy mogli wręczyć żołnierzom pamiątkę najwyższej jakości - mówi Dowódca Brygady płk Krzysztof GONCERZ. Szkolenie Od 28 listopada trwa intensywne 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze kolejnych ochotników z województwa małopolskiego. Popularna „szesnastka” to pierwsze zetknięcie ze służbą wojskową. W jej trakcie nabywają wiedzę i umiejętności z zakresum.in. podstaw taktyki, topografii, przetrwania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Żołnierze szkoleni są z użyciem najnowocześniejszego sprzętu, w tym polskich karabinków MSBS Grot (5,56 mm). Kto może ubiegać się o służbę w 11 MBOT? Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe. Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.               Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.12.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe