Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
15 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 14,0 km/h
opady: 0,0 mm

MAŁOPOLSKIE REMIZY 2014

W dniu 11 lipca 2014 r. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyło się uroczyste przekazanie umów gwarantujących przyznanie dotacji na remonty i modernizację remiz. W ramach programu „Małopolskie Remizy 2014” umowy wręczali wicemarszałek Roman Ciepiela i członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys. W tym roku wsparcie na remonty remiz otrzymało 131 gmin z terenu województwa małopolskiego, na łączną kwotę prawie 4 mln zł. Umowy o przekazaniu dotacji trafiły do 25 jednostek OSP z powiatu tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i do 3 jednostek z terenu powiatu dąbrowskiego – w tym jedna z nich do naszej gminy z przeznaczeniem dla OSP Biskupice.

W uroczystym wręczeniu umowy wzięła udział Pani Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek oraz Naczelnik OSP Biskupice Pan Grzegorz Loraj.

Kwota dotacji udzielonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego na remont remizy OSP Biskupice wynosi 30.302,00 zł, natomiast koszt całej inwestycji szacowany według kosztorysu inwestorskiego to kwota ok. 190 tys. zł. Gmina Gręboszów otrzymała również dotację z WFOŚiGW w kwocie 56.558,00 zł. W ramach projektu wykonana będzie m.in. termomodernizacja budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie wnętrz, remont dachu, docieplenie stropu, wymiana zasilania energetycznego, wykonanie opaski chodnikowej oraz remont schodów.

W ciągu sześciu lat trwania programu „Małopolskie Remizy” zostało wyremontowanych aż pięć remiz na terenie naszej Gminy w miejscowościach: Hubenice, Ujście Jezuickie, Gręboszów, Wola Gręboszowska i Karsy.

Opracowanie: Angelina Wdowiak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 16.07.2014 r.

W dniu 11 lipca 2014 r. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyło się uroczyste przekazanie umów gwarantujących przyznanie dotacji na remonty i modernizację remiz. W ramach programu „Małopolskie Remizy 2014” umowy wręczali wicemarszałek Roman Ciepiela i członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys. W tym roku wsparcie na remonty remiz otrzymało 131 gmin z terenu województwa małopolskiego, na łączną kwotę prawie 4 mln zł. Umowy o przekazaniu dotacji trafiły do 25 jednostek OSP z powiatu tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i do 3 jednostek z terenu powiatu dąbrowskiego – w tym jedna z nich do naszej gminy z przeznaczeniem dla OSP Biskupice. W uroczystym wręczeniu umowy wzięła udział Pani Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek oraz Naczelnik OSP Biskupice Pan Grzegorz Loraj. Kwota dotacji udzielonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego na remont remizy OSP Biskupice wynosi 30.302,00 zł, natomiast koszt całej inwestycji szacowany według kosztorysu inwestorskiego to kwota ok. 190 tys. zł. Gmina Gręboszów otrzymała również dotację z WFOŚiGW w kwocie 56.558,00 zł. W ramach projektu wykonana będzie m.in. termomodernizacja budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie wnętrz, remont dachu, docieplenie stropu, wymiana zasilania energetycznego, wykonanie opaski chodnikowej oraz remont schodów. W ciągu sześciu lat trwania programu „Małopolskie Remizy” zostało wyremontowanych aż pięć remiz na terenie naszej Gminy w miejscowościach: Hubenice, Ujście Jezuickie, Gręboszów, Wola Gręboszowska i Karsy. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Angelina Wdowiak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 16.07.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe