Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
26 września
temperatura: 17°C
wiatr: 8,9 km/h
opady: 0,0 mm

Małopolskie Remizy

Dnia 06 lipca 2015 r. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyło się uroczyste przekazanie umów gwarantujących przyznanie dotacji na remont i modernizację remizy. W ramach programu „Małopolskie Remizy 2015” umowy wręczył wicemarszałek Stanisław Sorys. W tym roku wsparcie na remonty remiz otrzymało 102 gminy z terenu województwa małopolskiego, na łączną kwotę 3 mln zł. Umowy o przekazaniu dotacji trafiły do 25 jednostek OSP z powiatu tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego – w tym jedna z nich do naszej gminy z przeznaczeniem dla OSP Lubiczko.

W uroczystym wręczeniu umowy wzięła udział Pani Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów.

Kwota dotacji udzielonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego na remont remizy OSP Lubiczko wynosi 20.694,00 zł, natomiast koszt całej inwestycji to kwota 82.392,42 tys. zł. Zadanie to jest również współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 15.590,00. W ramach projektu wykonana będzie m.in. termomodernizacja budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie wnętrz, remont dachu, wymiana zasilania energetycznego, wykonanie opaski chodnikowej oraz remont schodów.

Co roku staramy się pozyskać środki, by w ten sposób wspierać pracę oraz stwarzać lepsze warunki dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Już po raz siódmy w czasie trwania programu „Małopolskie Remizy” zostało wyremontowanych aż sześć  remiz na terenie naszej Gminy w miejscowościach: Hubenice, Ujście Jezuickie, Gręboszów, Wola Gręboszowska, Karsy i Biskupice.

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Bernadetta Więcek

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 08.07.2015 r.

Dnia 06 lipca 2015 r. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyło się uroczyste przekazanie umów gwarantujących przyznanie dotacji na remont i modernizację remizy. W ramach programu „Małopolskie Remizy 2015” umowy wręczył wicemarszałek Stanisław Sorys. W tym roku wsparcie na remonty remiz otrzymało 102 gminy z terenu województwa małopolskiego, na łączną kwotę 3 mln zł. Umowy o przekazaniu dotacji trafiły do 25 jednostek OSP z powiatu tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego – w tym jedna z nich do naszej gminy z przeznaczeniem dla OSP Lubiczko. W uroczystym wręczeniu umowy wzięła udział Pani Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów. Kwota dotacji udzielonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego na remont remizy OSP Lubiczko wynosi 20.694,00 zł, natomiast koszt całej inwestycji to kwota 82.392,42 tys. zł. Zadanie to jest również współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 15.590,00. W ramach projektu wykonana będzie m.in. termomodernizacja budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie wnętrz, remont dachu, wymiana zasilania energetycznego, wykonanie opaski chodnikowej oraz remont schodów. Co roku staramy się pozyskać środki, by w ten sposób wspierać pracę oraz stwarzać lepsze warunki dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Już po raz siódmy w czasie trwania programu „Małopolskie Remizy” zostało wyremontowanych aż sześć  remiz na terenie naszej Gminy w miejscowościach: Hubenice, Ujście Jezuickie, Gręboszów, Wola Gręboszowska, Karsy i Biskupice. Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Bernadetta Więcek Wprowadzenie: Marcin Janowiec 08.07.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe